Ján Nosko: Mestský ples, cesta do nemocnice a materské skôlky #28

Blog
7 /

Už je to rok, čo mi Banskobystričania vyjadrili dôveru a stal som sa primátorom. Čaká nás ešte dlhá cesta, ktorej súčasťou je mnoho plánov a projektov. Jedným z nich je aj obnovenie tradície mestských plesov.

Obnovujeme tradíciu mestských plesov

Spoločenská udalosť pre obyvateľov a priateľov mesta, na ktorej môžu v neformálnom duchu komunikovať o spoločných témach, by nemala chýbať v portfóliu každého mesta. Mesto, akým je Banská Bystrica, si to zaslúži. V mestskom rozpočte neboli na ples vyčlenené žiadne finančné prostriedky, preto bude financovaný zo sponzorských príspevkov partnerov mesta a podnikateľskej obce. Výťažok z plesu samozrejme poputuje na charitatívne účely.

Kvalitnejšie cesty a chodníky v meste už čoskoro

Ako riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou som veľmi citlivo vnímal katastrofálny stav hlavnej cesty smerom k Rooseveltovej nemocnici. Denne znižovala komfort pacientom, návštevníkom a všetkým zamestnancom. Som veľmi rád, že dnes ako primátor môžem vyriešiť aj tento problém. Verejným obstarávaním na obnovu povrchov ciest a chodníkov financovanú z vládnej dotácie sa ušetrilo, a tak dáme do poriadku – ako bonus – aj tento „tankodrom“.

IMG_6964

Materské školy si zaslúžia našu pozornosť

Banská Bystrica sa stala v uplynulom týždni dejiskom pilotného ročníka konferencie ku Dňu materských škôl. Môžeme sa pochváliť prvou opatrovňou, ktorá sídlila v Lazovnej ulici a dodnes slúži ako materská škola. Škôlky, kde tí najmenší získavajú základné zručnosti a návyky si zaslúžia našu pozornosť. V ďalších rokoch sa budeme prioritne venovať práve obnove a rekonštrukcii všetkých materských škôl, ktoré boli v minulosti na okraji záujmu.

Ján Nosko

Primátor mesta Banská Bystrica

Ján Nosko

43 článkov

Rozhodol som sa, že sa vám budem prihovárať aj takýmto spôsobom. Nie preto, že by bol moderný, ale preto, že vám môžem priblížiť moju robotu. Budete tak mať prehľad o tom, čo sa nám podarilo, a na čom sa maká, aby sa podarilo.