Už sa lyžuje aj na plážovom kúpalisku i upravených tratiach na Králikoch

SPRÁVY
5 /

MG_1623

Výdatná snehová nádielka a následné chladnejšie počasie umožnili pracovníkom mestskej organizácie ZAaRES uviesť do prevádzky Areál zimných športov na plážovom kúpalisku. Zároveň sa upravili bežecké trate na Králikoch

 Malí i veľkí Bystričania tak môžu nasmerovať svoje kroky na plážové kúpalisko. V januári s lyžami alebo sánkami, neskôr aj s korčuľami, keď zamrzne jazero.

Riaditeľ ZAaRES Ivan Šabo pre náš portál uviedol:

 „Keďže sa nám podarilo upraviť množstvo čerstvo napadaného snehu, od 1.decembra funguje Areál zimných športov na plážovom kúpalisku. Rovnako sme upravili bežkárske trate v Kremnických vrchoch na trasách Králiky – Skalka, Králiky – Hostinec, Králiky – Tajov – Kordíky a finišujeme s úpravou bežeckého areálu.“

 ZAaRES tak nadväzuje na vlaňajšiu úspešnú zimnú sezónu, keď presne pred rokom sa na plážovom kúpalisku prostredníctvom dvoch snežných diel začala umelo zasnežovať lúka pri jazere s vytvorením okruhu pre bežkárov okolo jazera.

Tentoraz napadol čerstvý sneh, takže po jeho zhutnení sa mohla vytvoriť bežecká stopa pre klasický beh na lyžiach i korčuliarsky štýl. Deti sa môžu na svahu sánkovať či bobovať.

Keď dostatočne zamrzne vodná plocha jazera, budú sa tu dať využiť aj korčule. Vo vedľajšej hale je bufet, takže sa tu dá počas otváracích hodín aj občerstviť.

Ak ste ešte neboli na zimnom plážovom kúpalisku, tak to skúste, oplatí sa to aj v mrazivých dňoch. Vstup je počas celej zimy voľný, treba si priniesť iba športové náradie a dobrú náladu.

 

 

 

Autor: (tom), Foto: Mirka Chabadová ilustr.