Ľubomír Motyčka: ITF Slovakiatour 2018 bude opäť zdrojom cestovateľských snov a inšpirácií

SPRÁVY
0 /

Výstavnú sezónu bratislavskej Incheby pre rok 2018 tradične otvorí veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour. Na ploche 17.000 m2  sa predstaví 347 vystavovateľov zo 17 krajín.

Veľtrh cestovného ruchu prinesie tipy na spoznávanie krás sveta i Slovenska

Od 25. do 28. januára 2018 si vďaka prezentácii rôznych krajín, regiónov, turistických organizácií a cestovných kancelárií prídu na svoje všetci milovníci cestovania a spoznávania sveta, ale aj Slovenska

ITF Slovakiatour sa uskutoční súbežne s veľtrhom gastronómie Danubius Gastro a špecializovanými výstavami Poľovníctvo a oddych a Wellness a fitness. Počas víkendu sa k akciám pridá aj 16. festival cestovateľských filmov Bubo bál – Camera Slovakia.

Čas spoznať regióny Nitry, Žiliny, Moravy i Sliezska

Veľtrh každoročne návštevníkom predstavuje svojich partnerov. Tento rok to budú, po prvýkrát v histórii veľtrhu, až traja partneri: Nitriansky samosprávny kraj – Region Nitra, Moravskoslezský kraj a Žilinský turistický kraj. Partnerské regióny budú prezentovať to najlepšie a najkrajšie, čo u nich turisti môžu objaviť od prírodných krás, cez kultúrne a historické pamiatky až po tipy na ubytovanie, kulinárske špeciality, možnosti voľnočasových aktivít, turistiky či športu.

Cestovať nielen prstom po mape

ITF Slovakiatour 2018 prinesie svojim návštevníkom množstvo tipov a inšpirácií, kam vyraziť v roku 2018. Na svoje si prídu dobrodruhovia, ale aj dovolenkári bažiaci po oddychu v dovolenkových rezortoch. Okrem Slovenska a Českej republiky sa na veľtrhu predstavia Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Čína, Dominikánska republika, Chorvátsko, Indonézia, Kuba, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Srbsko, Thajsko a Turecko.

V rámci sprievodného programu budú môcť hostia ochutnať rumy z Dominikánskej republiky, spoznať turistický potenciál Petrohradu, naladiť sa na zaujímavé kubánske destinácie, ale aj indonézsku kultúru či odhaliť chorvátsky ostrov Vir.

V rámci víkendového festivalu cestovateľských filmov Bubo bál – Camera Slovakia dostane priestor 195 krajín sveta prezentovaných filmami, multimediálnymi prezentáciami a fotografiami od najlepších slovenských cestovateľov. Čaká vás Cesta za ľudožrútmi do Papuy Novej Guiney, expedícia za orlími lovcami do Mongolska, plavba na Hornov mys, beh okolo najmenšieho štátu sveta, ale aj Kuba, New York , Island, Thajsko a oveľa viac.

Profesionálne pohľady na cestovný ruch

Spoločným menovateľom súbežných veľtrhov ITF Slovakiatour a Danubius Gastro je konferencia Hospitality & Tourism Summit zameraná na oblasť cestovného ruchu, hotelierstva a gastronómie, ktorá sa uskutoční v piatok 26. januára.

Toto odborné podujatie je stretnutím top manažmentu gastronomického a hotelového trhu, cestovných kancelárií, hotelových, ubytovacích a stravovacích zariadení, miest, obcí, regiónov, profesijných organizácií a tiež zástupcov dodávateľov a poskytovateľov služieb. Experti z týchto oblastí budú riešiť tému Ako maximalizovať tržby a optimalizovať náklady.

Sprievodné výstavy pre milovníkov prírody, pohody a športu

Sprievodnými výstavami veľtrhov ITF Slovakiatour a DanubiusGastro sú už tradične Wellness a Fitness a Poľovníctvo a Oddych. Prvá z nich prináša ponuku strojov a zariadení na cvičenie, funkčného oblečenia či výživových doplnkov, tá druhá je zas šitá na mieru nielen poľovníkom, ale aj milovníkom prírody a turistiky. Súčasťou sprievodného programu bude okrem iného aj predstavenie slovenského národného poľovného plemena – slovenského hrubosrstého stavača. Zaujímavá bude tiež prezentácia sokoliarstva či poľovníckych signálov a ukážok vábenia zveri.

Veľtrh ITF Slovakiatour a sprievodné podujatia sú otvorené od 25. do 28. januára, prvý deň a druhý deň do 13:00 hod. je vyhradený pre odbornú verejnosť. Každá vstupenka na veľtrh je v hre o dve exotické dovolenky: India – Zlatý trojuholník od cestovnej kancelárie BUBO a Malý okruh Čínou od CK Eso travel, dvojtýždňový kurz angličtiny na Malte od spoločnosti FromGlobe a 10 poukážok v celkovej hodnote 1.000 eur na nákup v obchodnej sieti Kaufland.

Viac informácií o veľtrhu ITF Slovakiatour 2018 získate na http://www.incheba.sk/vystavy/itf-slovakiatour-13480.html?page_id=13480.

Prezentuje sa aj Banskobystrický kraj

Niektoré mestá z nášho kraja, ako napríklad Banská Štiavnica, či Dudince, sa budú prezetovať samostatne. V rámci stánku BBSK budú ďalší vystavovatelia. Napríklad OOCR Nízke Tatry – juh, OOCR Gron, OOCR Novohrad – Podpoľanie.

Pribudnú aj regionálni predajcovia a výrobcovia. Z Hontu, Gemera Malohontu, pán Hiadlovský zo svojim svetovým syrom, nebude chýbať výrobca fujár, ale ani Urpiner. Mesto Banská Bystrica bude v stánku OOCR Stredné Slovensko. Tam sa budú prezentovať napríklad aj Donovaly, kúpele Sliač, nebude chýbať prezentácia cyklotrás, či pivo z pivovaru Baran.

Želáme nášmu kraju na ITF Slovakiatour 2018 veľa úspechov.

plagat itf slovakiatour 2018

Autor: Ľubomír Motyčka, Blog cestovatel.eu, Foto: ITF ilustračné