FOTO: Na mestskom úrade dnes pretieklo 13 litrov krvi

SPRÁVY
1 /

_MG_6493

Priestory banskobystrického mestského úradu sa v stredu 19. apríla od 9:00 – 13:00 hod. sa zmenili na pracovisko Národnej transfúznej služby. Vzácnu tekutinu pretieklo 13 litrov krvi prišlo darovať až tridsať darcov, z toho 14 z nich po prvý raz.

Akcia „Daruj kvapku krvi“  bola spojená s myšlienkou Európskeho mesta športu. Okrem pracovníkov mestského úradu či vedenia mesta, medzi darcami nechýbali ani športovci – marcový ambasádor Európskeho mesta športu Ľubomír Križko a Milan Kyseľ, generálny manažér univerzitného hokejového tímu UMB Hockey Team.

Akciu svojou účasťou podporil aj náš olympijský víťaz Matej Tóth, no pre blížiace sa preteky krv darovať nemohol.

„Športovci si možno najviac uvedomujú, aké dôležité je zdravie nielen v bežnom živote, ale aj pri výkone športových aktivít. O to viac ma teší, že práve ambasádori Európskeho mesta športu 2017 sú tí, ktorí motivujú ostatných, aby darovali krv,“

povedal  primátor mesta Ján Nosko.

Darcovia krvi museli pred odberom vyplniť dotazník, absolvovať pohovor s lekárom a pokiaľ prišli nalačno, tak niečo ľahké zjesť. Potom sa už o nich postarali pracovníčky NTS, ktoré im odobrali cca 450 ml krvi.

Zamestnanci Odberového centra NTS v Rooseveltovej nemocnici si z MsÚ odniesli až 13 litrov krvi. Je potešiteľné, že sa podarilo obnoviť tradíciu darovania krvi na mestskom úrade a pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

Autor: (tom) a mesto BB, Foto: Mirka Chabadová+mesto BB