Vladimír Maňka: Klamári ohrozujú Vašu budúcnosť, zdravie a život

Komentár
2 /

vysavac

Klamstvo a podvody sú fenomény, ktoré sú všade okolo nás. Máme sklony uveriť klamstvám, negatívnym správam a všetkému, čo nás môže ohroziť. Asi aj preto majú vo svete často navrch tí, ktorí vedia manipulovať ľudí.

 Viete, prečo Richard Sulík uspel v posledných voľbách do Európskeho parlamentu? Pamätáte si jeho výroky o “bruselských byrokratoch”, ktorí nútia výrobcov, aby znižovali výkon vysávačov? Platia jeho slová, že ľudia budú musieť vysávať na jednom mieste viackrát a preto zaplatia za viac elektrickej energie? Aká je pravda?

 Stačí, ak si zapnete počítač a do Googlu vložíte slovo “vysávače”. Nájdete tam vysávače, ktoré spotrebujú 3 x menej energie, ako ich predchodcovia spotrebovali pred tromi rokmi. Pritom ich výkon je väčší ako výkon “Sulíkových vysávačov”, ktorých zachovanie obhajoval. Za dva – tri roky používania nového inovatívneho vysávača ušetríte viac peňazí na elektrickej energii, ako stojí celý nový vysávač.

 Nové európske pravidlá o vysávačoch ušetria 19 TWH ročne do roku 2020. To prinesie také úspory, že budeme potrebovať o 4 jadrové elektrárne menej.

 Opatrenia “hlupákov z Bruselu” v spolupráci s výrobcami vysávačov priniesli zároveň väčšiu životnosť motora, nižšiu hlučnosť, dlhšiu trvanlivosť hadice. Straty pri nasávaní klesajú, sú kvalitnejšie tesnenia, znižuje sa prašnosť!!!

 Veď na znečistenie ovzdušia zomrie ročne viac ľudí, ako na HIV, chrípku a maláriu spolu. Stojí za to bojovať za dobré veci pre ľudí, napriek odporu všelijakých “truhlíkov”, ktorých máme v Európe, ale aj na Slovensku dosť.

 Dovetok

Richard Sulík vo svojom blogu „EÚ zakáže silné vysávače“ v októbri 2013 napísal:

„Dôvodom tejto regulácie má byť „výchova spotrebiteľov“. EÚ chce takýmito zákazmi zmeniť správanie spotrebiteľov, ktorí si budú môcť kúpiť už len energeticky úsporné vysávače. Regulácie EÚ však často dosahujú presný opak toho, čo bruselskí byrokrati zamýšľali a inak to nebude ani teraz. Nominálne si síce spotrebitelia kúpia úspornejšie vysávače, no vzhľadom na ich nižší výkon budú v mnohých prípadoch musieť oveľa dlhšie vysávať. Celkové množstvo minutej energie tak môže paradoxne stúpnuť.“

Autor: Vladimír Maňka pre EuropskeNoviny.sk, Foto: ilustračné