Po prvej 0 eurovke s Pamätníkom SNP bude prvým hradom na ďalšej „nulke“ Červený Kameň

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

cerveny kamen

Na Slovensku to nikto nečakal. Koncept 0 euro souvenir bankoviek Slovákov úplne pobláznil. Pri prvom vydaní s Pamätníkom SNP a československým tankom boli na Deň víťazstva 8. mája ochotní cestovať cez celé Slovensko a stáť v rade už od štvrtej hodiny ráno.

Našlo sa dokonca aj veľa záujemcov z Čiech, ktorý prišli len kvôli tejto bankovke. 3000 kusov, ktoré boli k dispozícii na predaj pre návštevníkov, sa vypredalo za 2 a pol hodiny. To čo si mohli kúpiť za dve eurá, teraz mnohí ponúkajú až za sto euro.

Manažér Múzea SNP Dalibor Lesník po superrýchlom vypredaní historicky prvej slovenskej edície v Banskej Bystrici s emblémom Pamätníka SNP dokonca pripustil, že budú uvažovať o vydaní ďalšej podobnej bankovky, ale kvôli zberateľom s iným motívom.

Niet sa čo čudovať. Nemecké vydanie 0 euro souvenir bankovky MSV DUISBURG z roku 2016, ktoré bolo tiež v limitovanom náklade sa pohybuje dokonca v cene 400 euro,“

hovorí  Ing. Vladislav Klajban, výkonný riaditeľ Euro Souvenir Slovensko a konateľ Nunofia s.r.o., ktorý má na starosti výrobu a distribúciu „nuliek“ za našu krajinu.

Pre všetkých nadšencov slovenských nula euro souvenir bankoviek je tu však dobrá správa. Prichádza ďalšia „nulka“. Tentokrát dostal tú česť byť natrvalo zvečnený na bankovke HRAD ČERVENÝ KAMEŇ, ktorý sa tak pripojí ako prvý hrad zo Slovenska medzi množstvo známych hradov a zámkov Európy, ktoré už svoju bankovku majú.

0 euro souvenir cerveny kamen

Predstavenie tejto bankovky a začatie jej predaja bude priamo na hrade Červený Kameň dňa 19. mája 2018 o 18:00 hod. v rámci podujatia „Noc múzeí a galérií“.

„Už teraz je o bankovku značný záujem. Mnohí záujemcovia, ktorým sa bankovka v Banskej Bystrici vypredala doslova pred nosom sú pripravení získať aspoň túto. Bola by to ich prvá. Niektorí uviedli, že na hrad prídu radšej ešte o pár hodín skôr,“

dodáva Vladislav Klajban.

Suvenírová bankovka s HRADOM ČERVENÝ KAMEŇ bude opäť vyrobená v množstve 5000 kusov, takže zrejme aj v tomto prípade nepokryje záujem všetkých. Každý ju chce mať medzi prvými.

V sobotu uvidíme, či sa Hrad Červený kameň dokáže ubrániť nájazdu záujemcov o jeho prvú bankovku.

Autor: (tom), Foto: Nunofia a Mirka Chabadová ilustračné