V sobotu je v Medzibrode STRUNOBRANIE 2019

Z regiónu
0 /

Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici organizuje v sobotu 6. júla 2019 o 16:00 hod. na amfiteátri športového areálu v Medzibrode (v prípade nepriaznivého počasia v sále Kultúrneho domu) postupovú súťažnú prehliadku autorskej piesňovej tvorby STRUNOBRANIE 2019 v Banskobystrickom kraji.

„Hlavným cieľom súťaže je prezentovať a konfrontovať umeleckú úroveň a výsledky činnosti talentovaných hudobníkov (vokalistov a inštrumentalistov) pôsobiacich v rôznych hudobných žánroch populárnej hudby a zároveň umožniť najlepším skupinám a sólistom v kraji koncertovať pred odborníkmi i širokou verejnosťou a napomôcť tak zvyšovanie ich umeleckej úrovne,“

hovorí Dušan Jablonský z SOS Banská Bystrica.

Prehliadky sa zúčastnia: pesničkári – Tomáš POHORELEC z Medzibrodu (minuloročný víťaz celoslovenského Strunobrania v kategórii jednolivcov),  Matej STRUHÁR z Brezna, Nela ŠAJBANOVÁ z Poník a hardrocková skupina +- 40 z Banskej Štiavnice. Hosťom krajskej prehliadky bude folkový pesničkár Martin LIBIČ – dvojnásobný víťaz celoslovenského festivalu STRUNOBRANIE.

Výkony hudobníkov bude posudzovať odborná porota v zložení: Peter “Kefo“ Šrank (folkový pesničkár, básnik a textár), Jartoslav Scholtz (rockový hudobník, gitarista), Dušan Slobodník (hudobník, aranžér, hráč na klávesové nástroje), Dušan Jablonský (odborný pracovník SOS Banská Bystrica, člen ústredného poradného zboru NOC pre Strunobranie).

Podujatie z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a koná sa taktiež s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR. Vstupné je 3 €.

Zdroj: SOS Banská Bystrica, Foto: ilustračné