Súťaž + rozhovor: Banskobystrický DJ Luis De Mark prerazil na pódiá svetových diskoklubov

Súťaž
0 /

Banskobystričan DJ Luis De Mark, vlastným menom Lukáš Vávra patrí momentálne medzi slovenskú špičku medzi DJ-mi, jeho pôsobenie a reprezentácia rodného mesta, má však oveľa širší záber a bežne ho môžete stretnúť na pódiách svetových klubov v Taliansku, Španielsku, Českej republike či na jednom z najznámejších party destináií – Zrče.

My sme ho pre Vás vyspovedali o jeho začiatkoch ako aj plánoch do budúcnosti.

Ako si sa dostal k DJ-ingu?

Ako mladý chalan som navštívil jeden klub, kde robil DJ-a môj starší kamarát, ten mi ponúkol aby som strávil večer s ním za DJ pultom. Bol som ohúrený celou tou technikou ako aj atmosférou, ktorú mu dávali ľudia. A vtedy som pochopil, že to je to, čo chcem robiť. Hneď po tomto zážitku som sústredil celú svoju energiu na to, aby som svoj sen zrealizoval.

Máš dosť zaujímavý pseudonym, vieš nám povedať niečo ako si k nemu prišiel?

To je zaujímavá otázka. V čase keď som s DJ-ingom začínal, bolo populárne používať svoje vlastné meno a ja som chcel byť iný. Keďže som už v tej dobe mal sen byť súčasťou svetových pódií potreboval som meno, ktoré by prvej príležitosti každý neskomolil, no zároveň by stále malo základ, ktorý ma vystihuje. Luis je odvodené od môjho krstného mena Lukáš, keďže som veľa chodil do Talianska a tam mi nikto ináč nepovedal, tak nejak som na to už bol zvyknutý. Čo sa týka De Mark, je to z holandského slova, ktoré znamená značka, prípadne stopa (v zmysle zanechať stopu – zanechať niečo po sebe).

V úvode článku sme ťa označili za Banskobystričana, je toto označenie správne? Si rodený Bystričan?

Áno, som rodený Bystričan a som na to patrične hrdý a kdekoľvek na svete hrám, vždy sa teším na návrat do rodnej Bystrice. Práve preto sa snažím v rámci môjho mesačného programu vždy odohrať minimálne jednu párty v Ministry of Fun, pred domácim banskobystrickým publikom.

Prezraď nám ako dlho sa už venuješ DJ-ingu?

Keďže mám 26 rokov a prvý krát som pričuchol k tomuto “remeslu“, keď som mal 14, je to už neuveriteľných 12 rokov.

Čo považuješ v rámci DJ-ingu za svoj doterajší najväčší úspech?

Za doterajší najväčší úspech považujem to, že sa môžem živiť prácou, ktorá ma baví a napĺňa. Každá jedna párty, každé jedno hranie je pre mňa úspechom, takže by som nerád označil len jednu konkrétnu udalosť.

V máji si vydal svoj prvý letný singel, môžeš nám o ňom niečo povedať?

Keďže milujem leto, bolo jasné, že túto emóciu som chcel pretaviť aj do môjho prvého oficiálneho letného singlu. Mojim cieľom bolo spraviť hudbu, ktorá by v každom, kto si ju vypočuje vzbudila pozitívne emócie, chuť baviť sa a žiť.

V singli môžeme počuť rôzne hudobné nástroje. Je nejaký, na ktorý vieš hrať aj ty sám?

Určite áno, konkrétne v poslednej dobe sa intenzívne venujem aj hre na klavír. Moju tvorbu je počuť aj vo vyššie spomínanom singli. Okrem toho viem skutočne dobre hrať na nervy :D

Aké sú Tvoje plány do budúcnosti?

Určite veľké. Intenzívne pracovať na vydaní ďalších singlov, dohadovať nové spolupráce so slovenskými aj svetovými klubmi, vzdelávať sa a rozvíjať svoj talent a aj naďalej rozdávať pozitívnu energiu a radosť ľuďom prostredníctvom mojej hudby.

Na záver nám ešte prezraď, kde Ťa môžeme v najbližšom čase počuť/vidieť.

Tak ako skoro každý mesiac ma môžete počuť v banskobystrickom Ministry of FUn pražskom Epic Clube, prešovskom Encore Clube ale aj na Zrče v Rocks Beach Clube, no najviac sa teším na záver mesiaca do Martina na Ibiza Sun Sensation party, kde mimo mňa môžete stretnúť viac ako 30 DJ-ov z domácej aj svetovej scény.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov vo vzornej reprezentácii nášho a aj Tvojho rodného mesta.

Súťaž

Pre čitateľov máme pripravenú súťaž o 2 lístky na Sun Sensastion party v Martine, ktorá sa koná 30.08.2019. Odpovedzte na súťažnú otázku: Ako sa volá prvý letný singel banskobystrického DJ-a Luis De Marka?

Autor: (tra), Foto: ilustračné