Sobotňajšie stretnutie fanúšikov Alfa Romeo v Banskej Bystrici

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Do nášho mesta pod Urpínom opäť zavítajú priaznivci legendárnej talianskej značky áut Alfa Romeo. Plánujú totiž spoločné stretnutie, pri ktorom bude možné pokochať sa rôznymi modelmi týchto vozidiel.

Zároveň prebehne krst závodného špeciálu, ktorý sa zúčastní šesťhodinových vytrvalostných pretekov v Českej republike. V sobotu 18. novembra sa budú od 14:30 hod. schádzať na banskobystrickom Námestí Slobody (parkovisko pri Dome kultúry) nadšenci i majitelia áut značky Alfa Romeo.

Organizátorom podujatia je Racing Team Lombardisti, čo je v podstate partia odvážlivcov, ktorá onedlho opäť vyrazí reprezentovať Banskú Bystricu do Česka. Tam sa totiž uskutočnia šesťhodinové vytrvalostné preteky GUMBALKÁN GRAND PRIX, ktorých dejiskom bude Autodrom Most.

Hoci pôjde o preteky amatérskych vozidiel, účastníci sa môžu tešiť na profi úroveň, o ktorú sa postarajú traťoví komisári, maršálovia, časomiera a pre neželané prípady samozrejme aj safety car. Vo výsledku tak pôjde o klasické preteky, ktoré poznáte aj z televízie, avšak namiesto formúl či profi vozidiel budú návštevníci môcť obdivovať amatérske pretekárske autá s hodnotou do 1 000 eur.

Lombardisti odštartujú s 5-člennou posádkou na už dobre známom modeli Alfa Romeo 146 TI – LOMBARDÍNA. Od minulého preteku sa tím rozrástol o nových 5 členov, preto bolo potrebné vytvoriť stajňu – scuderiu s dvomi závodnými špeciálmi.

Novinkou v tíme je Alfa Romeo GT, ktorú na stretnutí uvíta do života Rasťo Chvála, známy z prostredia automobilizmu ale hlavne z Garáž TV. Menom, pod ktorým bude GT-čko vystupovať, Lombardisti zvolili podľa známeho talianskeho automobilového návrhára, Giovannim Bertonem.

Tak ako sa naposledy pri Lombardíne krstilo špagetami z Lombardska, tentoraz to bude špeciálne rizoto od Rasťa, na ktoré bola prinesená ryža až z ďalekého Neapolu, kde má práve Alfa GT svoje korene.

Na stretnutí okrem najkrajších Álf z celého Slovenska bude možné vyhrať Alfa Romeo Giulia od Motor Car Zvolen na víkend ZDARMA! Pozor, teraz sa nebude hlasovať o najkrajšiu Alfu, cena sa bude žrebovať zo všetkých zúčastnených Álf.

Lombardisti teda odkazujú, že sa nemusíte báť oranžády na podbehoch, oni tento problém veľmi dobre poznajú a pozývajú všetkých majiteľov aj fanúšikov tejto talianskej značky na stretnutie, šancu vyhrať majú všetci zúčastnení majitelia áut.

Program stretnutia

14:30 otvorenie zrazu

15:00 krst závodného špeciálu

15:15 spanilá jazda po Banskej Bystrici

15:50 premietanie filmu LOMBARDISTI IDÚ NA GRAND PRIX (Urban Spot)

17:30 žrebovanie hlavnej ceny – Alfa Romeo Giulia na víkend

Link na podujatie: https://facebook.com/events/s/stretnutie-fanusikov-alfa-rome/2673324069487568/?mibextid=9l3rBW

Zdroj: Simon Barth , Foto: ilustračné