Lístky na šiesty ročník Vínšpacírky sú už v predaji za zvýhodnenú cenu

SPRÁVY
0 /

Banská Bystrica aj tento rok privíta na svojom námestí milovníkov kvalitného vína a dobrého jedla. Zažiť tisíce chutí v jednom meste počas jedného dňa môžu návštevníci v sobotu 27. apríla.

Na podujatí už tradične predstaví približne tridsať slovenských vinárov a producentov vína to najlepšie, čo sa urodilo v ich viniciach. Lístky na šiesty ročník sú už v predpredaji za zvýhodnenú cenu. Ich počet je aj tento rok limitovaný.

vinspacirka3

Počnúc utorkom 12. marca 2019  organizátori podujatia spúšťajú online predpredaj lístkov na obľúbený vínny festival Vínšpacírka, ktorý už tradične otvorí letnú sezónu v Banskej Bystrici.

„Tento rok sme vylepšili online predaj. Návštevník Vínšpacírky dostane po zakúpení lístka mailom QR kód, ktorý výrazne urýchli vydávanie lístkov a vínnych kitov na podujatí,“

hovorí o novinke Martin Repaský, predseda Cechu hostinských.

5785323312648910386

Okrem tejto novinky si budú môcť milovníci vína zakúpiť online aj extra BoBule na degustáciu.  K tomu Repaský dodáva:

„Keďže tento ročník je v poradí už šiesty, vieme, že naši návštevníci minú počas celého dňa viac bobúľ, ako dostanú v základnom lístku. Preto do ponuky pribudla aj možnosť zakúpenia si extra bobúľ online. Princíp bude rovnaký ako pri lístku.“

Organizátori podujatia upozorňujú, že aj tento rok je počet lístkov limitovaný. Mestský poslanec a člen organizačného výboru Martin Turčan radí:

 „Preto odporúčame, aby si milovníci vína nenechávali nákup na poslednú chvíľu, a zároveň využili možnosť predpredaja, kedy je cena za lístok nižšia.“

vinspacirka4

Lístky je možné zakúpiť si na webovej stránke www.vinspacirka.sk v predpredajovej cene 20 €. Neskôr bude cena 25 €. Novinkou tohto ročníka je aj počet bobúľ. Bude ich až 17, čo znamená aj viac možností na degustáciu.

Vínšpacírku bude aj počas tohto ročníka sprevádzať príjemná hudba Jazz festivalu. Okrem prechádzky námestím s pohárikom vína v ruke za tónov jazzovej hudby sa účastníci môžu tešiť aj na slávnostné spustenie fontány, ktorá týmto zároveň otvorí aj letnú sezónu v Banskej Bystrici.

Aj počas tohto ročníka organizátori ocenenia osobnosti vinárstva a udelia pečať Bystrický anjel mimoriadnemu vínu z nášho kraja. Pestrý program už tradične doplní disciplína spojená so sabrážou.

Zdroj: Andrea Majerová, Foto: ínšpacírka a Mirka Chabadová