Dobré správy zo sveta športu pre Banskú Bystricu pokračujú: Džudista Benjamín Maťašeje zlatý v Lignane

3 /

Po prebojovaní sa banskobystrických futbalistov i hokejistov do finálových bojov o titul majstrov Slovenska, zlate nášho mladého biatlonistu Jakuba Borguľu na MS kadetov v Kazachstane prišla ďalšia dobrá správa o úspechu mladého Banskobystričana Benjamína Maťašeje na Európskom pohári juniorov v džude v Taliansku, kde zvíťazil v kategórii do 100 kg.

Zlato z EP juniorov v talianskom Lignane

Na Európskom pohári juniorov v džude v talianskom Lignane v nedeľu znela slovenská hymna vďaka Benymu Maťašeje z Banskej Bystrice. V poslednom roku medzi juniormi získal náš mladý džudista zlatú medailu.

Benjamín Maťašeje so zlatou medailou

Primátor Ján Nosko reagoval na tento skvelý úspech mladého Banskobystričana slovami:

„Banskobystričan Benjamín Maťašeje sa na Európskom pohári juniorov v džude umiestnil na stupni víťazov. Z talianskeho Lignana si odnáša zlatú medailu.  Beny, gratulujeme k úspechu. Banská Bystrica, ale aj celé Slovensko je na teba hrdé.“

Na stupni víťazov

Patrične hrdá na svojho syna je aj jeho mama Ružena Maťašeje, ktorá podporuje našich mladých džudistov:

„Kým synček v nedeľu úspešne reprezentoval Slovensko a Banskú Bystricu na Európskom pohári, ja som bola na domácej pôde podporiť jubilejný 10. ročník medzinárodného turnaja JUDO GRAND PRIX BANSKÁ BYSTRICA, kde som v čestnej úlohe maminy úspešného odchovanca organizátora JUDO KLUB Dukla Banská Bystrica, zároveň ako poslankyňa Mestského zastupiteľstva reprezentovala aj Mesto Banská Bystrica a ocenila mladé nádeje džuda.“

Benymu gratuluje k ďalšiemu medzinárodnému úspechu aj redakcia Bystricovín.

Druhý zľava Benjamín Maťašeje

Benyho cesta na vrchol

Na džudo ho prihlásili rodičia. Chceli, aby si vybil energiu, keďže bol poriadne neposedné dieťa. Na tatami vydržal až doteraz. Člen Juniorského olympijského tímu Benjamín Maťašeje zbiera úspechy aj na medzinárodnej scéne. Verí, že to najlepšie ešte len príde. Práve preto usilovne trénuje a zlepšuje sa.

K športu má Benjamín blízko od malička:

„Na sídlisku sme hrávali s chlapcami futbal či basketbal. Na džudo ma rodičia prihlásili, keď som mal sedem rokov. Bol som živé a neposedné dieťa a potrebovali zo mňa nejako vybiť energiu.“

Na džude ho baví obrovský progres, ktorý má šancu každý deň zažívať:

Snažím sa, aby som bol najlepší. Džudo je celý môj život, baví ma a napĺňa. Môj najväčší sen a cieľ sú olympijské hry v roku 2024 a na ceste tam som odhodlaný nechať všetko, čo vo mne je.“

Banskobystrický odchovanec Benjamín Maťašeje vykročil správnym krokom aj do kolotoča Európskeho pohára juniorov. Vlaňajší prestup do hmotnostnej kategórie do 100 kg z „deväťdesiatky“ bol neznámou v systematickej a kvalitnej príprave mladého duklistu, ale darí sa mu znamenite. Jeho cieľom je olympiáda v roku 2024 v Paríži.

Autor: (tom)  , Foto: Slovenský zväz Judo a FB