Barani rozdrvili Piešťany deväťgólovou nádielkou s dvoma novicmi na ľade

0 /

Banskobystrickí hokejisti sa v piatok predstavili na domácom ľade proti Piešťanom aj s novou posilou Liborom Hudáčkom, ktorý sa dvakrát presadil a spolu s ostatnými hráčmi prispel k vysokému víťazstvu. V bránke dostal dôveru nový gólman v našom tíme Josh Unice, ktorému taktiež premiéra na extraligovom ľade vyšla, hoci inkasoval trikrát.

V prvej tretine naši ´barani´ dominovali a išli aj do vedenia, keď využili v šiestej minúte presilovku. Po strele Kudrnu sa z dorážky presadil zblízka Michal Hudec – 1:0. V deviatej minúte už mohlo byť 2:0, keď sa zozadu pekne preštrikoval až pred bránku White, no Šúrek nekapituloval. Piešťanci sa odhodlali vôbec k prvej vážnejšej šanci v dvanástej minúte a bol z toho hneď gól. Na prihrávku Konečného stačilo Haringovi pred brankárom iba nastaviť hokejku a bolo vyrovnané. Bystričania sa nestačili poriadne ani spamätať a o minútu inkasovali opäť, keď sa presadil peknou strelou z medzikružia Hamrák. Hostia teda vyťažili z minima maximum, keďže v 18. minúte nevyužil sólový únik ani Kudrna.

V druhej tretine to bol zdrvujúci tlak ´baranov´. V 23. minúte urobil Kudrna dobrú prácu pred brankárom a Marek Biro od modrej vyrovnával na 2:2. Mali sme aj ďalšie šance, ale do vedenia sme išli až v presilovke v 30. minúte. Hudec po ležiačky poslal puk do bránkoviska, kde dal šikovne hokejku Patrick White – 3:2. To však nebolo zďaleka všetko. Pretože o minútu na to sme hrali v početnej výhode o dvoch hráčov a v nej sa presadil po Kudrnovej prihrávke strelou spoza kruhu Václav Čížek – 4:2. Potom pokračovala naša presilovka piatich proti štyrom a aj v nej sme sa presadili . Po Bambúchovej delovke od modrej puk šikovne tečoval Milan Kytnár – 5:2. Do piešťanskej bránky teda išiel mladý Patrik Rybár, ktorý sa zapotil pri bystrickom brejku v oslabení v 35. minúte, to ešte netušil že bude čeliť o pár sekúnd sólovému nájazdu Petra Kafku, ktorý si ho vychutnal – 6:2. V 37. minúte predviedli naši hráči krásnu hokejovú akciu, prihrávka Whitea na Libora Hudáčka mala oči a ten si v tíme ´baranov´ otvoril strelecký účet. Stav 7:2 však nevydržal, pretože osemnásť sekúnd pred koncom druhého dejstva zamiešal puk pred Uniceom Rapáč a prekonal ho.

Na začiatku tretej tretiny sme mali šance na ôsmy gól, hlavne Kudrna, Kadura, ale aj šikovný Gachulinec. Hostia sa iba ťažko dostávali do útočného pásma, dominancia ´baranov´ slávila úspech až v 48. minúte po aktivite Kytnára a Kafku dopravil puk aj za pomoci hráčov súpera do bránky Mislav Rosandič. Gólman Rybár sa na nedostatok práce sťažovať nemohol, vydýchol si iba pri presilovke svojho tímu, ktorú sme však ustáli v 51 a 52. minúte. V závere sa snažili o deviaty zásah Kadura, Gachulinec, White, no podarilo sa to až v 56. minúte v presilovke po peknej kombinácii Kudrnu s Hudecom Liborovi Hudáčkovi – 9:3. Potom išiel sám na našu bránku Mišura, nemieril presne, na opačnej strane zahodili tutovku White. Diváci si pýtali desiatku, ale nedočkali sa jej. Za zmienku však stojí stopercentné využitie presilových hier na strane bystrického tímu.

HC’05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Góly: 6. M. Hudec (Kudrna, White), 23. Biro (Matoušek), 30. White (M. Hudec, Čížek), 32. Čížek (Kudrna, Hudáček), 32. Kytnár (Bambúch, Biro), 35. Kafka, 37. Hudáček (White, M. Hudec), 48. Rosandič (Kafka, Kytnár), 56. Hudáček (M. Hudec, Kudrna) – 12. Haring (Konečný, Toman), 13. Hamrák (Peško), 40. Rapáč (Holovič, Pašek). Rozhodovali: D. Konc – Tvrdoň, R. Výleta. Vylúčení na 2.min: 4:7 Presilovky: 5:0 Oslabenia: 1:0 Diváci: 1215

HC’05 B. Bystrica: Unice – Jaborník, Bambúch, Čížek, Rosandič, Gachulinec, Biro – M. Hudec, White, Hudáček – Kafka, Kytnár, Handlovský – Lamper, Matoušek, Kudrna – Kadura, Zigo, Bendík

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Kotaška, Šedivý, Hamrák, Brňák, Bučka, Hluch – Kutálek, Mišura, Klempa – Haring, Peško, Románek – F. Hudec, Toman, Konečný – Rapáč, Pašek, Holovič

Hlasy po zápase :

Richard Zedník, asistent trénera Banskej Bystrice: „Prvá tretina bola laxná z našej strany, hlavne v obrane, niečo sme si povedali a boli sme potom silní v osobných súbojoch, v presilovkách sme súperovi odskočili. Aj v oslabení sme strelil gól, čo nás nakoplo. Bola to už potom exhibícia a fanúšikovia si prišli na svoje. Libor Hudáček oživil prvú formáciu, chalani sa videli, mali z kombinácii radosť, bol to pre neho dobrý prvý zápas. Hlavne v presilovkách ho bolo badať.“

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: „Začali sme dobre, prehusťovali stredné pásmo, využívali chyby súpera. V druhej tretine, to čo sa dialo, nuž nechápem, boli sme bez pohybu, často sme faulovali a súper nám dával góly v presilovkách. Jediné pozitívum bolo, že sme neinkasovali desiatku,  ale deväť gólov je strašne veľa. Ospravedlňujem sa našim fanúšikom, bol to neospravedlniteľný výkon.“

Libor Hudáček, autor dvoch gólov Banskej Bystrice: „Dnes nám to padalo asi všetko, Mišo Hudec mi hovoril, že doma veľa gólov nedávajú, no teraz sa to pretrhlo. V kabíne sme dvaja, Hudy jedna a Hudy dve, ja som dvojka, no na ľade je to rovnocenné a na čísle nezáleží. Nie som však ešte spokojný s mojim výkonom. Pomohol mi prvý gól. Určite to bude ešte lepšie.“

Michal Hudec, kapitán Banskej Bystrice: „Konečne, síce zlý začiatok, nehrali sme jednoducho, vymýšľali sme, no poctivou robotou sme mali potom šance a hrali sme v pohode. Musíme pochopiť, že v kolektíve je sile, z toho vyplývajú šance a chyby súpera. Libor bodoval, bolo to fajn, pre neho povzbudenie. Verím, že si budeme na ľade rozumieť.“

Autor: Jozef Balko, Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj: hc05.sk