Barani nenašli recept na majstrovské Košice

ŠPORT
3 /

Dnešný zápas na ľade úradujúceho majstra sľuboval zaujímavý a kvalitný hokej prvého a druhého mužstva extraligovej tabuľky. Šláger dopadol lepšie pre domáce Košice.

hc-kePrvá tretina Bystričanom vôbec nevyšla. Od začiatku boli pod tlakom domácich Košíc. V druhej minúte mal šancu Jenčík, o minútu neskôr strieľal – ale nepresne Tomík. Táto aktivita priniesla v 4. minúte úvodný gól stretnutia. Do odkrytej Šimonovičovej bránky skóroval po chybe bystrických obrancov Pašek. Domáci nepoľavili a nadaľej strelami ohrozovali bystrického brankára. Šimonovič vyrazil strely Vorela aj Pašeka, v nájazde sa nepresadil Kristek. Už spomínaný Pašek bol však zjavne pri chuti, keď si v 12. minúte pripísal druhý gól. Nasledoval oddychový čas Baranov, no tretiemu gólu v ich sieti sa im aj tak nepodarilo zabrániť. V 19. minúte Šimonovič neudržal Miklíkovu strelu a ten následne dorazil puk za gólmanov chrbát.

Druhú tretinu začali lepšie hostia. V 22. minúte sa podarilo znížiť Kútnemu, ktorý sa po akcii Hlinku dostal k puku a prekonal Hudáčka. Do prevahy sa znovu dostávali domáci hokejisti. Jenčík najskôr netrafil prázdnu bystrickú bránku, neskôr jej konštrukciu opečiatkoval Dravecký. V 34. minúte vsietil druhý gól Bystrice Šechný. Na jeho prudkú strelu Hudáček nestihol zareagovať. Barani ožili, šancu na vyrovnanie mal Paľov aj Rumpel. V 38. minúte však prišiel tretí gól z hokejky Pašeka a Košice znovu viedli o dva góly.

Záverečná tretina sa už viac – menej iba dohrávala. Hneď v 42. minúte prišiel piaty gól Košíc opäť po chybe hosťujúcej obrany. Šterbák sa vracal z trestnej lavice, dostal prihrávku od spoluhráča a na dvakrát prekonal Šimonoviča, čím ho následne vyhnal z brány. Na jeho miesto sa postavil Ivan Fedor, ktorý do konca stretnutia predviedol pár skvelých zákrokov a už neinkasoval. Keďže gól sa nepodarilo dať ani Bystričanom aj napriek tomu, že v závere mali k dispozícii dlhú presilovku o dvoch hráčov, zápas sa skončil prehrou hostí o tri góly.

Barani tak domov cestujú bez bodu. Verme, že chuť si napravia v najbližšom zápase, ktorý odohrajú už v piatok 26. novembra v Žiline.

Zostavy:
Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Michal Grman, Deyl, Šeda – Michel Miklík, Kristek, Vorel – Dravecký, Jenčík, P. Bartoš – Tomík, Martin Frolík, Andrašovský – Marcel Haščák, M. Baláž, D. Pašek

Banská Bystrica: Šimonovič (42. Fedor) Cebák, Cunik, Biro, Kubka, Paľov, Kolba, Vizváry, Vantroba – Tománek, M. Hudec, M. Hlinka – Rumpel, Heizer, Kútny – J. Sýkora, Šechný, Hvila – Vartovník, Hamrák, Lisoň

Výsledok zápasu: HC Košice 5:2 HC’05 Banská Bystrica

Rozhodovali: D. Konc – Rovenský, Smrek
Divákov: 6468

Zdroj: Bystricoviny.sk