Banskobystrické CINEMAX BB ponúka ďalšie filmové premiéry pre všetkých

Kino
0 /

Multikino CINEMAX BB prináša na konci októbra sériu zaujímavých filmových noviniek, ktoré sa oplatí vidieť. Prinášame vám ich prehľad od štvrtka 26. októbra 2023 aj s video ukážkami.

TEDDYHO VIANOCE

Rodinný film, Nórsko 79 minút. Snehové vločky, trblietavé svetielka a vôňa Vianoc zaplavia Vianočné trhy, keď Mariann zrazu objaví neuveriteľné tajomstvo: plyšový medvedík na poličke stánku práve pohol hlavou!

Mariann hneď padol do oka, a tak niet lepšieho vianočného želania, ako toto živé plyšové zvieratko. Teddy má však iné plány, sníva totiž o bohatom majiteľovi, ktorý ho bude rozmaznávať. Keď však Teddyho odvedú do starej drevárne, jeho nový najlepší priateľ, ježko Bolla, mu pomôže uvedomiť si, na čom v živote skutočne záleží.

BRATIA

Historická dráma, Česko, Slovensko a Nemecko 135 minút. Päť mladých mužov so zbraňami, prenasledovaných tisíckami vojakov, sa v boji o život dotýka hraníc vlastného strachu a odvahy. Rodina, ktorej členovia vzdorovali nacistickej aj komunistickej totalite. Jeden z kľúčových príbehov našich moderných dejín rozpráva film Bratia, ktorý bude mať v kinách premiéru sedemdesiat rokov po ich úteku do Západného Berlína.

Film Bratia rozpráva jeden z najväčších príbehov studenej vojny o odbojovej skupine bratov Josefa a Ctirada Mašínovcov. O túžbe vzoprieť sa nespravodlivosti a útlaku, o potrebe kričať, keď ostatní mlčia. Skupina mladých chlapcov prejavuje nielen nekompromisnú odvahu, ako ich otec proti nacistom za cenu vlastného života, ale aj nezrelosť, neskúsenosť a chyby v úsudku.

Film rozpráva jeden z určujúcich príbehov našich moderných dejín, fascinujúce dobrodružstvo najväčšieho honu na človeka v komunistickom bloku 50. rokov. Jeho nesporná sila spočíva aj v posolstve, ktoré je stále aktuálne a všeobecne zrozumiteľné, že bez slobody sa nedá žiť a treba za ňu bojovať. Bratia sú tiež veľmi silným príbehom rodiny prenasledovanej nacistami aj komunistami, ktorá pre svoju krajinu a jej slobodu obetovala veľa.

DÉMON VO MNE

Horor, USA 100 minút. Film od úspešnej producentskej dvojice Sean McKittrick a Raymond Mansfield, ktorí stoja za celosvetovo úspešným hororom GET OUT, prichádza ďalšie nervy drásajúce dielo.

Mysteriózny horor Démon vo mne neúprosne servíruje tie najčiernejšie nočné mory, ktoré nenechajú diváka ani na sekundu vydýchnuť.

ČAROVNÁ LIENKA A ČIERNY KOCÚR VO FILME – Predpremiéra sobota 28.10. o 14:00

Animovaný film, Francúzsko 105 minút. Animák Čarovná Lienka a Čierny Kocúr vo filme ukáže zrod superhrdinov, ktorí chránia Paríž pred zlom a ktorí si v piatich sériách rovnomenného seriálu získali srdcia miliónov divákov po celom svete vrátane Slovenska.

Nesmelé dievča Marinnette, ktoré práve začalo chodiť do novej školy, si vyberú sily dobra ako tú pravú osobu, ktorá sa má stať držiteľkou čarovného drahokamu. Ten dokáže premeniť obyčajné dievča na superhrdinskú Čarovnú Lienku. Na svojej prvej misii stretáva Marinnete v katedrále Notre-Dame druhého vyvoleného hrdinu – Čierneho Kocúra – a spoločne zneškodnia desivé oživené gotické sochy.

Ani jeden z nich však netuší, že sú spolužiaci. Ich hlavnou úlohou bude postaviť sa do cesty mocnému zloduchovi Lišajovi. Každý sám je ako hrdina super, spoločne by však mohli byť nepremožiteľní.

DISNEY 100: ĽADOVÉ KRÁĽOVSTVO – sobota 29.10. o 15:50

Animovaná komédia, USA 110 minút. Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy.

Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

TAYLOR SWIFT | THE ERAS TOUR – Artmax koncert 26., 27., 28. a 29. októbra

Koncert, USA 168 minút. Najväčšia hudobná hviezda súčasnosti vtrhne na veľké plátna kín! Ponorte sa do jedinečného koncertného snímku a užite si dychberúci pohľad na turné, ktoré sa zapíše do dejín.

Príďte v štýle Eras Tour a nezabudnite doma svoje náramky priateľstva! Zažite túto neopakovateľnú show tento mesiac v kine 26., 27., 28. a 29. októbra 2023.

JEANNE DU BARRY  KRÁĽOVA MILENKA – Artmax film 31. októbra o 17:50

Historická dráma, Francúzsko 117 minút. Film rozpráva o živote Jeanne Bécu, ktorá sa narodila ako nemanželská dcéra chudobnej krajčírky v roku 1743, ale nakoniec sa stala poslednou milenkou Ľudovíta XV.

Jeanne, mladé dievča z chudobných pomerov so záľubou v kultúre aj iných radostiach života, vďaka svojej inteligencii a pôvabu postupne stúpa po spoločenskom rebríčku. Ako kurtizánka sa stane obľúbenkyňou kráľa Ľudovíta XV., ktorý nevie o jej postavení, ale získa vďaka nej späť svoju chuť do života.

Prepukne medzi nimi vášnivé milostné puto. Jeanne sa napriek všetkým konvenciám a správnym mravom sťahuje do Versailles, kde jej príchod vzbudí na dvore pohoršujúci rozruch…

SVETLOPLACHOSŤ – Artmax film  1. novembra o 16:10

Dráma, Slovensko 70 minút. V jedno chladné februárové ráno prichádza dvanásťročný Niki a jeho rodina na charkovskú stanicu metra, aby sa ukryli pred desivou vojnou, ktorá zúri v uliciach ich mesta. Pre Nikiho rodinu sa denné svetlo stáva synonymom smrteľného nebezpečenstva.

Chlapec nesmie opustiť priestory stanice, kde žije spolu so stovkami ďalších ľudí, pod neustálou žiarou neónových svetiel. Niki sa bezcieľne túla po opustených vagónoch a nástupištiach, a keď stretne Viku (11), otvorí sa pred ním celkom nový svet. Deti sa postupne zbližujú a spoločne nachádzajú odvahu opäť pocítiť na svojich tvárach lúče slnka.

Film Photophobia režisérskej dvojice Ostrochovský a Pekarčík sleduje podoby detstva cez dve ukrajinské detí, ukrývajúce sa s rodinami pred bombardovaním v metre zdevastovaného mesta Charkov. Film bol uvedený na festivale v Benátkach v sekcii Giornate degli Autori, v podprograme Special Events.

KRÁĽOVSKÁ OPERA: ZLATO RÝNA – Artmax opera 1. novembra o 18:00

Opera, Veľká Británia 165 minút.  Režisér Barrie Kosky spojil sily s dirigentom Antoniom Pappanom v novej originálnej inscenácii prvej kapitoly Wagnerovho slávneho štvordielneho opusu Prsteň Nibelungov. Keď je z rieky Rýn ukradnutý zlatý poklad, spúšťa sa séria ničivých udalostí, ktoré proti sebe stavajú bohov a smrteľníkov po celé generácie.

Úchvatná inscenácia v hviezdnom wagnerovskom obsadení (Christopher Maltman, Christopher Purves, Marina Prudenskaya) pod taktovkou svetového dirigenta a v réžii jedného z najvyhľadávanejších súčasných tvorcov s českými titulkami na veľkom plátne – to si rozhodne nenechajte ujsť. Užite si veľkolepý začiatok operno-baletnej sezóny v kinách CINEMAX.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://wwwcine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné z filmov