Z Nových Zámkov si vezú Bystričania tri body po výhre o dva góly + HLASY

0 /

Banskobystričania v 31. kole hokejovej Tipos extraligy zvíťazili na ľade Nových Zámkov 3:1 a na šiestu priečku zaručujúcu priamu účasť v play-off strácajú iba tri body. Pokým ´býci´ neuspeli v piatom stretnutí zo šiestich, ´barani´ majú zase opačnú bilanciu, keď vyhrali päť zo šesť duelov.

Prvá tretina vyšla ´baranom´. V deviatej minúte išli do vedenia v presilovke, keď od modrej pálil Bačik, pred bránkou operovali Jendek aj Jakub Sukeľ, ktorý dostal puk za Kantorov chrbát – 0:1. Následne hrali naši hokejisti v oslabení a veľkú šancu nevyužil domáci J. Mikúš z medzikružia, Sedláček puk vyrazil. Trestali sme aj druhé vylúčenie Zámčanov v druhej presilovke. Bačik posunul puk do pravého krídla, kde bol pripravený Bíreš. A hoci jeho strelu dokázal vyraziť brankár pred seba, na dorážku Alexa Výhonského už nemal nárok – 0:2. V osemnástej minúte mohlo byť 0:3, pretože hráčom spod Urpína sa naskytlo prečíslenie dvoch proti jednému. Šoltés našiel Tamášiho, ale Kantor famózne zakročil. Z druhej vlny ešte dorážal Jendek, no domáci brankár chytil puk a zachránil svoj tím ešte od väčšej pohromy.

Do stredného dejstva nastúpil do bránky HC ´05 Belányi namiesto indisponovaného Sedláčka. Viac hrozili znovu ´barani´ než ´býci´. Tretí gól mal na palici uzdravený Šoltés z kruhu a po ďalšom prežitom oslabení už v piatich proti piatim aj Bíreš, ktorý pálil do žŕdky! Do samostatného úniku sa neskôr dostal náš Gašpar, ale úradoval semafor Kantora. Dôležitý moment nastal šestnásť sekúnd pred druhou prestávkou. Legionár Banskej Bystrice Troock sekol hokejkou do oblasti hlavy domáceho Kozáka a vyfasoval päťminútový trest plus do konca zápasu.

Na začiatku tretej tretiny hrali Novozámčania dlhú presilovku a pretavili ju do gólu na 1:2, pretože Farley krížom našiel Jacksona a ten uvoľnil medzi kruhmi Bena Johnsona. Presadilo sa teda najúdernejšie legionárske trio ´býkov´. V 48. minúte mohol ´baranov´ vrátiť do dvojgólového vedenia Tamáši, pohral sa s obrancom Mamčicsom, ale na Kantora nevyzrel. Následne sme nevyužili presilovku a po nej mal šancu náš Holenda pred odkrytou bránkou, novozámocký gólman stihol predviesť ďalší skvelý zákrok a podržal tím aj pri ďalšom oslabení, hoci mal i šťastie, keďže Šoltés prestrelil odkrytú jeho svätyňu. Tretí gól napokon padol v závere pri power-play domácich. Andrej Bíreš získal puk a aj keď jeho strela bola tečovaná, skončila v sieti – 1:3.

HC MIKRON Nové Zámky – HC ’05 Banská Bystrica 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 44. Johnson (Jackson, Farley) – 9. Sukeľ (Výhonský, Bačik), 13. Výhonský (Bíreš, Bačik), 59. Bíreš (Luža). Rozhodovali: Goga, Crman – Kacej, Orolin, vylúčení na dve min.: 5:3, navyše tresty: 39. Troock (Banská Bystrica) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, diváci: 1912.

Nové Zámky: Kantor – Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala, Roman, Mart. Chovan, Knižka – Farley, Johnson, Jackson – Loggins, T. Mikúš, Bezúch – Klempa, Ondrušek, Mišiak – Múčka, J. Mikúš, Hajnik

Banská Bystrica: Sedláček (21. Belányi) – Bačik, Luža, Kojo, Ďatelinka, Matej Bača, Holenda, Frídel – Troock, Kontos, Watling – J. Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Tamáši, Šoltés – Kabáč, G. Gabor, Výhonský

Doug Shedden, tréner Banskej Bystrice pre web HC ´05: „Myslel som si, že po poslednej domácej prehre sme sami sebe dlžili lepší výkon z našej strany. Odohrali sme excelentný zápas na súperovom ľade, samozrejme, v presilovke sa nám podarilo dať dva dôležité góly. Aj v oslabení to bolo z našej strany znamenité, hoci sme tam raz inkasovali. Naša dvojka v bránke musela ísť do hry a Belányi odviedol fantastickú prácu. Čo sa týka defenzívy, počínali sme si vcelku dobre. Z našej strany to bol dobrý zápas.“

Najbližší duel čaká hráčov Banskej Bystrice na domácom ľade v nedeľu 22. januára o 18.00 hodine proti Popradu. Hrá sa už o 16.00 hodine.

Autor: (job), Foto: facebook