Bystrickí hokejisti po piatej výhre v rade už na piatom mieste v extralige + HLASY

1 /

Banskobystrickí hokejisti v 35. kole Tipos extraligy uspeli aj na ľade Michaloviec, odkiaľ berú všetky body po výhre 3:1 v riadnom hracom čase. V bránke nášho tímu sa už objavil uzdravený Sedláček, dva góly zaznamenala najproduktívnejší hráč ´baranov´ Troock. Po tomto víťazstve sa hokejisti spod Urpína dostali na piatu priečku v tabuľke zaručujúcu priamu účasť v play-off. Na štvrtú Spišskú Novú Ves strácajú dva body a práve Michalovčanov zosunuli na siedmu priečku, Zemplínčania majú na nás trojbodové manko, čo len svedčalo o dôležitosti tohto duelu.

Takpovediac šesťbodový súboj s tabuľkovým susedom a konkurentom v boji o play-off začal dobre. Uzdravený Sedláček síce zasahoval už v 3. minúte pri pokuse Žitného, ale postupne Bystričania zvyšovali obrátky a odmenou im bol vedúci presný zásah. Ten prišiel na konci 8. minúty a udialo sa tak po akcii z ľavého krídla. Kontos prenechal puk na Watlinga, jeho tvrdú strelu ešte gólman Michaloviec zastavil, ale proti dorážke Brandena Troocka z bezprostrednej blízkosti nemal nárok – 0:1. Škoda ešte nevyužitej našej presilovky do prvej prestávky.

V úvode druhej časti, už po niekoľkých sekundách pohrozil voľný bystrický útočník Kontos, ktorého strela švihom skončila tesne vedľa bránky. V 29. minúte sa v dobrom svetle prezentoval Sedláček, ktorý počas oslabenia zneškodnil nádejnú príležitosť domácich. Barani prežili aj druhé oslabenie a po ňom sa črtala šanca pre útočníka Michaloviec Suju, nachádzal sa osamotený pred bránkou, kde aj smerovala prihrávka, n tiesnený našim obrancom nedokázal puk nasmerovať na Sedláčka. Aj po dvoch tretinách si držali Banskobystričania čisté konto.

Tretia tretina ponúkla ďalšiu presilovku pre „líšky“, počas nej však ušiel Jendek, natlačil sa až do bránkoviska, ale neprekonal Košarišťana. V 46. minúte opäť zasahoval skvele Sedláček pri možnosti súpera a český brankár sa zaskvel aj o tri minúty na to. Krátko po jeho zákroku prišla kontra ´baranov´, z ktorej padol dôležitý druhý gól a opäť v ňom mal prsty Branden Troock, ktorý s prispením teču jedného z domácich zadákov rozvlnil sieť, keď puk nahadzoval pred bránku od mantinelu – 0:2. Michalovčanom sa však napokon predsa len podarilo dosiahnuť kontaktný gól, postaral sa oň v 56. minúte obranca Osburn, keď po jeho strele zapadol puk za Sedláčka – 1:2. Následne museli hokejisti spod Urpína čeliť oslabeniu, čo realizačný tím domácich ešte umocnil hrou bez brankára. To sa mu však vypomstilo, nakoľko Andrej Bíreš dokázal trafiť opustenú Košarišťanovu bránku – 1:3. Ani to neodradilo zverencov trénera Stantiena od snahy vrátiť sa do zápasu, avšak bystrická defenzíva na čele s pozorným Sedláčkom odolala až do záverečnej sirény.

Banskobystrickí hokejisti vyhrali deviaty zápas z posledných desiatich a piaty v rade.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC ’05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 56. Osburn (Hammond, Galamboš) – 8. Troock (Watling, Kontos), 49. Trook (Kontos, Watling), 58. Bíreš (Gabor). Rozhodovali: T. Orolín, Kalina – Ordzovenský, Knižka, vylúčení na dve min.: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, diváci: 2137.

Michalovce: Košarišťan – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihálik – Zabusovs, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Matúš Paločko – Žitný, Puliš, Garreffa – Vašaš, Galamboš, Chalupa

Banská Bystrica: Sedláček – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda, Matej Bača, Frídel – Troock, Kontos, Watling – J. Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Tamáši, Šoltés – Kabáč, G. Gabor, Urbánek

Doug Shedden, tréner Banskej Bystrice: „Samozrejme vedeli sme o dôležitosti tohto zápasu, a to vzhľadom na postavenie v tabuľke. Nemôžem však adekvátne vyzdvihnúť náš tím za hru na súperových klziskách, je to neuveriteľné. Držali sme sa plánu, odohrali sme veľmi solídny zápas smerom dozadu. Troock sa postaral o dva dôležité góly, naša hra v oslabení na čele s brankárom boli skvelá. Máme tak na konte ďalšiu výhru. Budem sa opakovať, ale hráči boli dnes v zápase proti tomuto súperovi úžasní.“

Andrej Bíreš, strelec tretieho gólu Banskej Bystrice: „Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas, nakoľko sme vedeli, že bojujeme o prvú šestku, čiže sme sa na to aj tak pripravili. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, že sa to bude podobať na play-off, čomu zodpovedal aj priebeh, nejako nepadalo veľa gólov. Sme radi, že sme vyhrali. V závere to nebolo ľahké, domáci zatlačili, dali nám ten jeden gól. Vycítili, že môžu otočiť ešte zápas a začali vyvíjať tlak, ale našťastie sme potom dali gól do prázdnej bránky a poistili sme si výsledok. Sme radi, ideme od zápasu k zápasu. Darí sa nám, vieme o čo bojujeme. Dúfam, že to takto pôjde aj naďalej. Robíme to, čo nám tréner káže. Snažíme sa to dodržiavať v každom zápase a evidentne to funguje. Vieme si dobre rozobrať súpera, ale vieme aj hrať našu hru, čo je základ prečo vyhrávame. V tabuľke je to tam veľmi nadupané, tento rok je mimoriadne vyrovnaná liga. Vieme, že máme pred sebou deväť zápasov, čiže to bude aj náš cieľ, aby sme ich vyhrali čo najviac a udržali sa v prvej šestke alebo postupovali čo najvyššie.“

PROGRAM:

Najbližší duel čaká hráčov Banskej Bystrice znovu na ľade súpera, a to v nedeľu 5. februára o 17.00 hodineBratislave proti vedúcemu celku súťaže Slovanu.