Barani predviedli obrat v Liptovskom Mikuláši po parádnej tretej tretine + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti vyhrali v 10. kole Tipos extraligy v Liptovskom Mikuláši 4:2, hoci po dvoch tretinách prehrávali 0:2! V tretej sa však vypli k skvelému ofenzívnemu výkonu a duel otočili vo svoj prospech. Prelomili streleckú smolu, ktorá ich kvárila v úvodných 40-tich minútach.

Súboj stredoslovenských tímov sľuboval dobrý hokej a to sa aj naplnilo. Do vedenia sme mohli ísť my, avšak nevyužili sme množstvo šancí. Na Vošvrdovi až trikrát stroskotal Berger, nepokoril ho ani Ščerbak a Bubela strieľal do žŕdky. Pykali sme za tieto nevyužité príležitosti v jedenástej minúte. Hovorka z úrovne bránkovej čiary našiel pred našou odkrytou svätyňou Krišku a ten sa nemýlil – 1:0. My sme do prestávky ešte mohli vyrovnať po peknej kombinácii Ščerbaka s Bergrom, ale Vošvrda bol znovu proti, predviedol ďalší výborný zákrok.

Na začiatku druhej tretiny sme hrali dvakrát v početnej výhode. Veľkú možnosť na vyrovnanie odmietol Mistele, ktorý neposlal puk do prázdnej bránky Liptákov. Podobnú možnosť mal neskôr po nevyužitej presilovke domácich aj Kriška, napodobnil nášho Misteleho. V závere tohto stredného dejstva si Liptovský Mikuláš vytvoril tlak a vyplynula z neho nenápadná strela Varttinena, zakončoval z uhla presne k žrdi a bolo teda 2:0.

Banskobystričanom dokonale vyšla tretia tretina. V nej totiž dali štyri góly. Obrat naštartoval v 47. minúte Adam Žiak parádnou strelou z vrchnej časti kruhu do horného rohu bránky – 2:1. O minútu na to Mistele nevyužil ďalšiu veľkú šancu z medzikružia, Vošvrda sa znovu predviedol, ale napokon kapituloval v 51. minúte, keď Žiak vystrelil od modrej, Mezovský ho nešťastne tečoval a napokon pred bránkovou čiarou ho dokázal i so šťastím poslať za ňu Dávid Šoltés2:2. Tieto okamihy nás nakopli. Išli sme za víťazným gólom. Ten napokon strelil v 54. minúte americký útočník Chase Berger, ktorý tečoval nahodenú strelu z uhla pred bránku od Fossiera z bezprostrednej blízkosti – 2:3. A to nebolo všetko, pretože v 56. minúte dostal Mitchell Fossier výbornú prihrávku od Šoltésa, náš legionár sa odpútal od brániacich hráčov a strelou do vinkla nedal Vošvrdovi žiadnu šancu – predviedli sme dokonalý obrat z 2:0 na 2:4! V závere ešte náš Belányi vychytal Paločka najprv v hre a potom i v trestnom strieľaní.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC ‘05 Banská Bystrica 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)

Góly: 11. Kriška (Hovorka, Obdržálek), 39. Varttinen (Hovorka, Šepelev) – 47. Žiak (Ihnačák), 51. Šoltés (Žiak). 54. Berger (Fossier, Crevier), 56. Fossier (Šoltés). Rozhodovali: Goga, Krajčík – M. Orolin, Kacej, vylúčení na dve min.: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 750 divákov.

Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventelä, Varttinen, Mezovský, Šepelev, Ilenčík, Kurali, Nemec – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Walega, Jurík – Matúš Paločko, Urban, Uhrík – Haluška, S. Petráš, Kalousek – Dunčko

Banská Bystrica: Belányi – Breton, Boldižár, Žiak, Crevier-Morin, Ďatelinka, Bdžoch – G. Gabor, Ihnačák, Šoltés – Fossier, Berger, Ščerbak – Fafrák, Bubela, Mistele – Výhonský, Tamáši, Kabáč

Milan Jančuška, tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš: „Musím objektívne povedať, že súper bol od začiatku zápasu lepší. Mal lepší pohyb, bol agresívnejší, vyhrával osobné súboje. Brankár Vošvrda nás držal v prvých dvoch tretinách. Po nich sme vyhrávali 2:0, no po hrubých chybách sme si to nedokázali postrážiť. Škoda, že za stavu 2:1 nedal Marek Hovorka gól po tom, čo išiel sám na brankára. Keby sme dali tretí gól, určite by sme dnes bodovali. Nepodali sme však optimálny výkon k tomu, aby sme si dnes zaslúžili body.“

Ivan Droppa, asistent trénera HC ´05 Banská Bystrica: „Sme veľmi radi, že sme konečne bodovali za tri body. V prvej aj druhej tretine bola pre nás bránka domácich zakliata, nemohli sme dať gól. V tretej sme to bojovnosťou, za ktorú chcem pochváliť celé mužstvo, dokázali vyhrať. Boli sme však celý zápas lepší, zaslúžene si berieme tri body. Po druhej tretine sme si stále hovorili, aby sme sa držali nášho plánu, boli trpezliví a viac strieľali na bránku, tlačili sa do nej. Budeme ešte musieť popracovať na efektivite premieňania šancí.“

Adam Žiak, strelec nášho prvého gólu a na druhý asistoval: Povedali sme si po druhej tretine, že hokej sa hrá 60 minút. Zomkli sme sa všetci a dokázali otočiť zápas. Bolo frustrujúce, že sme nestrelili prvé dve tretiny ani jeden gól. Nakopli sme sa tým prvým gólom v tretej tretine. Už pred buly sme si povedali, čo ideme hrať a vypustil som to tam. Pri tom druhom na 2:2 som vystrelil na brankára, čo nám prízvukoval tréner, aby sme tak častejšie robili, že mu to raz tam musí padnúť. Takže sme častejšie strieľali vrátane mňa a vyšlo to. Zabral som nielen ja, ale všetci ostatní. Podali sme výborný výkon v tretej tretine. Je to dôležité víťazstvo pre nás. Nehráme zlý hokej, ale ak sa budeme trápiť v koncovke, tak nás to ovplyvní. Musíme byť dôraznejší pred bránkou, v dorážkach i v priamom zakončení.“

Dávid Šoltés, strelec druhého gólu, na štvrtý asistoval: Sme veľmi radi za takýto obrat. Bol to náročný zápas. Mikuláš hral veľmi dobre. V prvej i druhej tretine dal po góle, viedol 2:0. Domáci si vedenie dobre držali, bolo pre nás ťažké presadiť sa. Sme však radi za tú tretiu tretinu, v ktorej sme víťazstvo strhli na svoju stranu. Po takomto obrate sme teda veľmi radi za tri body. Veľmi nás to teší. Povedali sme si v šatni, že tak ako sme hrali tretiu tretinu, musíme hrať celý zápas. Máme dobrý tím. Verili sme si pred treťou dvadsaťminútovkou, že to môžeme zvládnuť, hoci sme sa prvých 40 minút v koncovke trápili. Nie je príjemné, že hráme všetky zápasy vonku, ale nevyhovárame sa na to. Ideme do každého duelu všetci na sto percent.“

Autor: (job), Foto: facebook