Atmosféra ako v šatni NHL, ´baranov´ ženie k víťazstvám nevídaný rituál

ŠPORT
0 /

Hokejový klub HC’05 Banská Bystrica zverejnil na svojich sociálnych sieťach krátke video, v ktorom Matúš Holenda predstavuje prvú formáciu hráčov na aktuálny zápas. Video zobrazuje predzápasovú zvyklosť „čítania“ alebo označovania hráčov, ktorí nastúpia na zápas a svojim štýlom pripomína zvyky mužstiev zámorskej ligy, v ktorých nie tréner, ale samotní hráči burcujúcim spôsobom označujú svojich spoluhráčov nastupujúcich na zápas.

Čítanie zostavy hráčmi je jedným z momentov, ktoré do bystrickej kabíny priniesol tréner Dough Shedden, známy svojim náročným prístupom k práci na disciplíne ako aj kondícii hráčov. Hlavný tréner ´baranov´ už pri svojom nástupe avizoval veľké zmeny a neskrýval ani náležité očakávania od svojich zverencov. Tvrdá práca spolu s rozvíjaním mentality víťaza je súčasťou jeho hernej stratégie. O jej prínose pre hru vypovedá aj účasť banskobystrického klubu v play-off našej najvyššej hokejovej ligy. Trénerovi sa okrem kvalitnej hry podarilo rozvinúť aj schopnosť hráčov vyburcovať sa pre tie najlepšie výsledky a prejaviť aj svoju individualitu v kontexte tímovej hry, o čom svedčí aj spomínané video.

Matúš Holenda

Matúš Holenda sa k svojmu výkonu v kabíne vyjadruje nasledovne:

Čítanie zostavy týmto štýlom nás vždy ešte viac nabudí, zocelí ako tím a nakopne k tým najlepším výsledkom. Sme ako tsunami, o ktorom hovorím v kabíne, a chceme byť  presným odrazom toho tsunami, ktoré spôsobujeme na tribúnach, keď skórujeme. Túto víťaznú vlnu sa snažíme vyburcovať pred každým zápasom a v play-off bude mať vzájomná podpora pre nás ešte väčší význam. Momentálne zažívame skvelú formu pod vedením trénera, ktorý nám dôveruje a máme plnú podporu našich fanúšikov, ktorým chceme predviesť to najlepšie čo v nás je. Keď sa toto všetko spojí v jednom zápase, sme spolu nezastaviteľní!“

TU JE SPOMÍNANÉ VIDEO:

Autor: (cb úprava), Zdroj: TS HC ´05 Banská Bystrica, Foto: fb HC ´05