S októbrovou Bystrickou hodinkou návrat do novembra 1989

História
0 /

Akoby to bolo nedávno. Je to však už neskutočných tridsať rokov. Nežná revolúcia zmenila tvár Slovenska a dotkla sa aj Banskej Bystrice.

Nežná revolúcia a pád komunistického režimu po tridsiatich rokoch bude témou októbrovej Bystrickej hodinky, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 17. októbra. Hovoriť o nej bude vzácny hosť – Patrik Dubovský z Ústavu pamäti národa.

Venovať sa bude aj obdobiu pred Novembrom ´89, podpisovým akciám, púťam, Sviečkovej manifestácii, prvým slobodným voľbám a predvolebnej kampani. Súčasťou prezentácie bude krátke video Annusmirabilis 1989 (Zázračný rok) a dobové materiály.

„Kto sa nevie poučiť zo svojich skúseností a histórie, je nútený to všetko znova prežiť. Znova si musíme pripomínať túto starú pravdu,“

hovorí Patrik Dubovský, ktorý bude hosťom štvrtkovej Bystrickej hodinky.

Návrat v čase do novembra roku 1989 môžete zažiť už tradične v Kaviarni Národného domu vo štvrtok 17. októbra od 18:00 hod. Vstup je voľný.

Podujatie organizuje OZ Banskobystrický okrášľovací spolok, s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica, Banskobystrického samosprávneho kraja a Komunitnej nadácie Zdravé mesto. Viac na www.bystrickahodinka.sk.

Zdroj: BBOS , Foto: archív a ilustračné