Marek Hamšík má za sebou vo Švédsku dvadsaťminútový debut, nie je je sklamaný

ŠPORT
1 /

Banskobystrický futbalista Marek Hamšík absolvoval debut v drese IFK Göteborg. Zahral si prvýkrát po 152 dňoch! V pondelňajšom dueli 2. kola švédskej ligy proti AIK Štokholm nastúpil na ihrisko v 74. minúte.  Jeho tím zvíťazil 2:0.

Marek Hamšík pre zranenie lýtka neodohral za Slovensko tri marcové zápasy kvalifikácie MS 2022. Na trávnikoch sa rodák spod Urpína predstavil naposledy v súťažnom dueli v novembri minulého roka. Pre svoj oficiálny web marek-hamsik.sk po svojom debute vo švédskej najvyššej súťaži uviedol:

„Som veľmi šťastný, že som mohol po dlhšom čase opäť hrať. Najdôležitejšie je však to, že sme vyhrali, potešili sme našich fanúšikov. Získali sme dôležité tri body.“

Hamšík v 74. minúte vstúpil na trávnik, vystriedal Simona Therna a prítomných pár divákov na Gamla Ullevho ho vítalo skandovaným potleskom. Za dvadsať minút absolvoval 18 dotykov s loptou a vyhral všetky osobné súboje.

„Či som nebol sklamaný, že som nenastúpil od začiatku? V žiadnom prípade. Som veľmi rád, že ma kouč nominoval na zápas a v závere mi dal šancu. Nastúpil som po piatich mesiacoch. Nebolo to jednoduché, no bol to super pocit opäť vybehnúť na ihrisko, absolvovať zápas. Potrebujem minimálne 2-3 zápasy, aby som sa dostal do zápasovej kondície. Rád by som pomohol môjmu tímu k dosiahnutiu dobrých výsledkov,“

– dodal na svojom webe Marek Hamšík. Jeho IFK Göteborg figuruje po dvoch kolách v tabuľke najvyššej švédskej súťaže na štvrtom mieste so ziskom štyroch bodov. Najbližší zápas odohrajú „Blaavitt“ v pondelok 26. apríla doma proti Degerforsu.

Pre nášho odchovanca Jupie Podlavice je IFK Göteborg niečo ako z núdze cnosť. Po predčasnom konci v čínskom klube Ta-lien už po skončení zimného prestupového obdobia vo väčšine krajín už v Európe nemal veľa možností, kde môže pokračovať v jarnej časti sezóny. Napokon sa rýchlo dohodol na severe Európy na zmluve do 30. augusta 2021. Dlhoročný špílmacher slovenskej reprezentácie si nemohol dovoliť zostať bez klubového angažmánu. Slovenská reprezentácia ho potrebuje v kvalifikácii MS 2022, ale najmä na letnom záverečnom turnaji majstrovstiev Európy.

Autor: (bl), Foto: internet + tasr