0 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly rozstrieľali v sobotu vo Zvolene v šiestom kole 2. ligy béčko Žiliny 6:3. Divoký bol hlavne prvý polčas, v ktorom padlo až sedem gólov. V druhom sme náskok navýšili a upokojili hru. Naše mužstvo je po prehre Skalice s Podbrezovou v tabuľke na prvom mieste.

Tréner Žiliny B Norbert Guľa postavil do súboja proti Dukle aj viacerých hráčov z A-tímu – v obrane s kapitánskou páskou Ján Minárik, vpredu celý útočný trojlístok. Ofenzívne divadlo z oboch strán tak začalo od úvodných sekúnd. Do vedenia išla naša Dukla už v štvrtej minúte, Uhrinčať poslal zo stredu ihriska dobrú prihrávku Marekovi Frimmelovi, ktorý zakončoval z ľavej strany vo vnútri šestnástky a lopta od žrde putovala do bránky – 1:0. Žilina vyrovnala z penalty po faule nášho Richtárecha. z bieleho bodu sa nemýlil skúsený Kurminowski (hráč A tímu Žiliny), jedenástku s prehľadom premenil – 1:1. Následne sa predviedol hosťujúci Slebodník, ten v trinástej minúte z vyše dvadsiatich metrov vymietol ľavý horný roh Krejčího svätyne – 1:2. My sme potom viac útočili a boli na lopte a podarilo sa nám vyrovnať. Z rohového kopu Polievka centroval na zadnú žrď, kde loptu hlavou poslal Prikryl späť na prednú a tam číhal i hlavičkoval zblízka úspešne Matej Starší2:2. Po polhodine Žilina opäť viedla, aj tentoraz sa presadil futbalista z Áčka ´Šošonov´. Center Rusnáka hlavou usmernil v šestnástke šikovne Iľko2:3. V 36. minúte roztlieskal takmer 500 divákov vo Zvolene kapitán Dukly Róbert Polievka. Zo zadákov súpera si urobil v pokutovom území kužele, prešiel okolo nich a vychutnal si aj gólmana Belka – 3:3. Polievka potom nepremenil pokutový kop, ktorý bol nariadený za ruku jedného z hráčov Žiliny. Loptu strieľal presne k žrdi, no chýbala väčšia razancia, brankár hostí smer vystihol a zakročil. Potom mohla ísť Žilina znovu do vedenia. V úniku sa ocitol Kurminowski, no výborný zákrok po jeho koncovke predviedol Krejčí. Bol to jeden z kľúčových okamihov, pretože ešte do prestávky sme dali štvrtý gól my, konkrétne v 44. minúte, keď sa po centri Frimmela z ľavej strany presadil hlavou v šestnástke Lukáš Laksík, využil svoju výšku a hlavičkoval presne k žrdi – 4:3.

Po prestávke prišiel ďalší kľúčový moment stretnutia. V 51. minúte to bol znova úspešný center Frimmela z ľavej strany až od rohovej zastávky, na zadnej žrdi si našla lopta hlavu Mateja Staršieho a bolo 5:3. Dukla potom mala viac loptu na kopačkách, dlho držala súpera na dištanc a mohla pridať šiesty gól po prieniku Richtárecha, nemieril však presne. Gól si pýtala aj pekná akcia po osi Polievka – Starší – Polievka, nášmu kapitánovi pre zmenu nesadla dobre lopta na kopačku. Hostia postupne nabrali odvahu a snažili sa dostať dopredu, vytvoriť si príležitosti. Umlčal ich definitívne šiesty presný zásah nášho mužstva v 72. minúte. Róbert Polievka z priameho kopu pálil najprv do múru, no lopta sa k nemu odrazila a tentoraz ju bez prípravy parádne trafil z voleja a bolo 6:3. Z priameho kopu to v závere skúšala aj Žilina, Slebodník však poslal málo razantnú loptu do rúk Krejčího. Na bystrickej strane sa prezentoval ešte nebezpečnou strelou spoza šestnástky striedajúci Dolný, Belko loptu vyrazil, takže stav sa už nemenil.

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 6:3 (4:3)

Góly: 4. Frimmel, 24. a 51. Starší, 36. a 72. Polievka, 44. Laksík – 9. Kurminowski (z 11m), 13. Slebodník, 32. Iľko. Rozhodoval: Kišš. ŽK: Javorček, Leitner, Nemčík (všetci Žilina).Diváci: 452.

MFK Dukla: Krejčí – Frimmel (79. Tocka), Nosko, Prikryl (87. Vajda), Migaľa – Uhrinčať (46. Kupčík), Snitka – Starší, Richtárech (87. Gonda), Polievka (79. Dolný) – Laksík

Žilina B: Belko – Suľa (61. Goljan), Minárik (C), Nagy, Javorček – Holáň (70. Leitner), Farský (46. Nemčík), Slebodník – Rusnák (81. Anang), Kurminowski, Iľko (46. Kaprálik)

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Bol to dobrý zápas z našej strany. Prvý polčas to bolo ako na hojdačke, vyhrali sme ho však výsledkom 4:3. Druhý polčas bol už v našich rukách, takže sme duel dotiahli zaslúžene do víťazného konca. Kľúčové bolo, že aj keď sme nepremenili penaltu, tak o pár minút na to sme dali gól na 4:3, chlapcov to povzbudilo. Rozhodujúci bol azda tento okamih. Druhý polčas bol už plne v našej réžii.“

Róbert Polievka, kapitán Banskej Bystrice, autor dvoch našich gólov (na 3:3 a 6:3): „Pre divákov to bol opäť raz výborný zápas. Z našej strany bol výkon v poriadku. Budem sa však opakovať, tréner nám prízvukoval, že dostávame veľa zbytočných gólov, čo je pravda, na druhej strane ale treba povedať, že sme dokázali dať šesť gólov, a to Žiline, ktorá sem prišla aj s hráčmi A tímu a má ofenzívne ladené mužstvo, takže i na to sa treba pozrieť. Samozrejme sú tam i chyby, tých by malo byť menej. Dôležité je, že sme zápas zvládli, dokázali vyhrať a ako mužstvo sme ukázali našu tvár. Čo sa týka môjho gólu na 3:3, obrancovia sa mi v šestnástke dobre roztvorili, ja som sa tam už iba na drzovku snažil vniknúť a vyšlo mi to. Niekedy to vyjde, inokedy nie a vtedy ste i za smiešneho. Keď to však vyjde, je to pekné. Mňa najmä teší, že tento zápas sme zvládli ako mužstvo a ideme ďalej.“

Marek Frimmel, autor prvého nášho gólu, na ďalšie dva prihral (konkrétne na 4:3 a 5:3): „Zápas sme zvládli tak ako sme chceli. Škoda tých inkasovaných gólov v prvom polčase, keď sa hralo hore – dole. Pred druhým polčasom sme si však povedali určité veci, niečo sme zmenili a sme radi, že to takto dobre dopadlo. Čo sa týka môjho výkonu, ten musí zhodnotiť tréner, ale myslím si, že to nebolo z mojej strany zlé (úsmev). V Bystrici som sa už udomácnil, chalani ma od začiatku skvele prijali v tíme medzi seba, je tu fajn.“

Tréner béčka Žiliny Norbert Guľa: „Dnes padlo veľmi veľa gólov. Zápas sa rozhodol v pokutovom území, kde súper dokázal vyhrať rozhodujúce súboje, z čoho následne skóroval. Dukla má vysokých hráčov, fyzickú prevahu a využila toho. Navyše sme nevedeli ubrániť rozdielového hráča Banskej Bystrice Roba Polievku. Vyrobil pre svojich spoluhráčov i pre seba veľa gólov v tomto zápase. Prvý polčas nebol z našej strany zlý, za stavu 3:3 sme nepremenili tutovku a vzápätí sme inkasovali. To bolo zlomové. Po zmene strán sme sa to snažili oživiť striedaniami, ale druhý polčas už nebol z našej strany taký kvalitný. Mladí chalani sa v takýchto zápasoch učia na rozhodujúcich súbojoch, na ktoré, žiaľ, doplácame neúspešnými výsledkami. Súper bol fyzickejší, v kritických priestoroch sme zlyhali, a preto sme zaslúžene prehrali.

Naša mestská futbalová Dukla je v tabuľke na prvom mieste o skóre pred druhou Skalicou, ktorá podľahla na domácom ihrisku Podbrezovej. Najbližšie odohráme zápas v Poprade, kde sa pokúsime bodovať v sobotu 12. septembra od 18.00 hodiny s posledným mužstvom súťaže.

1. B. BYSTRICA 15 b, 2. Skalica 15 b, 3. Podbrezová 13 b… 14. Slovan B 0b, 15. Poprad 0b.

Pozrite si aj video z facebooku MFK Dukla, navštívte aj vynovený instagram MFK Dukla:

Autor: (bl), Foto: fb MFK Dukla + bystricoviny (bl)