Vo štvrtok 30. mája odštartuje na bystrickom zimáku výnimočná multimediálna hudobná show Vivaldianno

KULTÚRA
0 /

Po troch rokoch svetového turné, kedy jedinečné predstavenie Vivaldianno slávilo úspechy vo viac ako tridsiatich svetových metropolách a videli ho státisíce divákov, zavíta so svojím novým spracovaním 30. mája 2024 o 19:00 hod. do Tipsport arény v  Banskej Bystrici. Posledné lístky sú ešte k dispozícii.

VIVALDIANNO Shining Venice je pokračovaním veľmi úspešnej hudobnej show, ktorá dobyla svet. Teraz ju zažije Banská Bystrica. VIVALDIANNO je koncert s príbehom venovaným Antoniovi Vivaldimu – géniovi baroka. Libreto napísal Tomáš Belko, známy český spisovateľ a dramatik.

Nová verzia koncertu Vivaldianno – Shining Venice vtiahne divákov do mrazivého príbehu barokového génia Antonia Vivaldiho, odohrávajúceho sa v rozžiarených Benátkach, s dôrazom na novú vizuálnu časť, ktorá prešla zásadným redizajnom.

Shining Venice prekonáva vizuálny štýl svojich predchodcov (City of Mirrors a Reloaded) aj očakávania svojho tvorcu, českého hudobníka a skladateľa Michala Dvořáka:

„Nová verzia mi robí veľkú radosť a posúva celý projekt zase o kus ďalej. Neuveriteľná atmosféra Benátok plných svetiel, ktorú sa nám v tejto verzii podarilo vytvoriť, poskytne divákom ešte silnejší zážitok a skvele dokreslí príbeh a hudbu Antonia Vivaldiho. Rovnako ako bol Antonio vo svojej dobe veľmi inovatívne a moderné, tak sa Shining Venice snaží o aktuálne technické a vizuálne inovácie, ako by to mohol urobiť sám Vivaldi, keby žil v našej dobe. Snažíme sa umocniť jeho hudobné emócie súčasnými výrazovými prostriedkami s absolútnou úctou k jeho dielu.“

Okrem samotného autora a producenta programu Michala Dvořáka, ktorý je členom českej rockovej skupiny LUCIE, sa môžeme v Banskej Bystrici tešiť aj na iné veľké mená sólistov, menovite na Jiřího Vodičku, koncertného majstra Českej filharmónie a Teréziu Kovalovú, obľúbenú českú violončelistku a mnoho ďalších.

Show má silnú art-rockovú atmosféru vďaka nádhernej zmesi sláčikového kvarteta, elektrických a akustických gitár, klávesov a syntetizátorov, perkusií, etnických hudobných nástrojov a zvukových efektov.

 „Týmto projektom  prinášame banskobystrickej verejnosti spojenie rocku a klasickej barokovej hudby, ktoré je podporené vizuálne ohromujúcimi technológiami, tak aby sme vedeli spojiť dve zdanlivo nespojiteľne prvky a taktiež priblížili vážnu hudbu aj mladým poslucháčov. Jednoducho spojiť všetkých,“

uvádzajú  Matúš Molitoris a Vladimír Ivan z neziskovej organizácie Spolu sme Bystrica, ktorá je  spoluorganizátorom bystrického predstavenia VIVALDIANNO.

Preto neváhajte a príďte sa ponoriť do ohromujúceho a tajomného príbehu a zoznámte sa s milostnými aférami jedného z najväčších hudobníkov všetkých čias.

Posledné lístky sú dostupné na: https://www.ticketportal.sk/event/VIVALDIANNO-Shining-Venice.

Autor: (tom), Foto: Vivaldianno