Vladimír Dracula Moravčík je v plnej príprave na OKTAGON UNDERGROUND v Brne

ŠPORT
0 /

Ako sme už informovali, svetový šampión v thajskom boxe a K1 Vladimír Dracula Moravčík sa vracia do profesionálneho ringu. 27. februára 2021 v Zoner Boby Hall Centre v Brne predstaví  v projekte OKTAGON UNDERGROUND s podtitulom “Last Man Standing“, kde bude boxovať v klietke.

Návrat legendy

Súčasťou OKTAGON galavečera je superfight vo váhe do 77 kilogramov, ktorého účastníkom bude svetová legenda – Vladimír Dracula  Moravčík. MMA rukavice mu nie sú až tak neznáme aj napriek tomu, že zápas v nich ešte neabsolvoval. Za sebou má už množstvo sparingov takže vie, čo môže od tejto zmeny očakávať.

Vladimír Dracula Moravčík v príprave

Vladimír Dracula Moravčík v príprave

„Toto bola ponuka, ktorá sa určite neodmieta. Je to jedinečná šanca, nie len pre mňa, ale pre všetkých zúčastnených zápasníkov, aby sme divákom ukázali krásu postojárskych disciplín. Ľudia pri počítačoch alebo televízoroch uvidia domácu špičku bojových športov pokope, čo sa tak často nevidí. Teším sa na túto príležitosť a budem rád za každú podporu tohto projektu, určite si to zaslúži aj pokračovanie,“

povedal Bystričan Vlado Moravčík, ktorý sa pripravuje v domácich podmienkach.

Situácia v súvislosti s protipandemickými opatreniami nedáva možnosť na adekvátnu prípravu. Avšak obava z toho, že špičkoví česko – slovenskí a európski bojovníci prídu do Brna  nepripravení, je zbytočná. Formát projektu  OKTAGON UNDERGOUND Last Man Standing ponúka zúčastneným fighterom ukázať svoj potenciál a získať si tak fanúšikov tohto športu na svoju stranu, čo je v tejto dobe jeden z dôležitých aspektov v kariére športovca.

„Všetko ide podľa prípravy na zápasy v thajskom boxe, len mám menšie rukavice a tiež je cítiť obmedzenia spájajúce sa s opatreniami. Ale všetci máme rovnaké podmienky, takže sa s tým ako praví bojovníci musíme popasovať,“

hovorí Vladimír Dracula Moravčík, ktorý sa práve dozvedel meno svojho súpera.

Bude ním skúsený fighter Igor Daniš, dvojnásobný majster sveta v thajskom boxe. Ten pred ich duelom vyhlásil:

„Medzi mnou a Vladom nepociťujem absolútne žiadnu rivalitu. Túto emóciu v sebe vôbec nenosím a ani nepestujem. Sústredím sa hlavne na seba a s nikým sa neporovnávam. Vlada si vážim a rešpektujem ho. Zápas s ním vnímam ako stret dvoch majstrov vo svojom obore, ktorí pôjdu predviesť výkon, ktorý ukáže všetko, čo Muay thai a celkovo bojové športy môžu ponúknuť.”

Igor Daniš

Igor Daniš

Názory uznávaných bojovníkov na duel Moravčík – Daniš

Čo si o súboji týchto dvoch slovenských legiend postojových bojových športov myslí naša najlepšia bojovníčka Monika Chochlíková z banskobystrickej Dukly, majsterka sveta WAKO v K1, ktorá sa predstaví v ženskej časti OKTAGONu:

„Ja som tím Dracula. So všetkou úctou k Igorovi, Vlado je so svojimi skúsenosťami a úspechmi trošku inde. Bude to však zápas storočia v thajskom boxe na domácej scéne. Verím, že Vlado ukáže v zápase pravý muaythai a presvedčí aj toho posledného neveriaceho, že je žijúca legenda.“

Monika Chochlíková a Tomáš Tadlánek

Monika Chochlíková a Tomáš Tadlánek

K súboju Moravčík – Daniš sa vyjadril a Tomáš Tadlánek, bývalá svetová jednotka v rebríčku WAKO K1 vo váhe do 60 kg a držiteľ množstva iných svetových titulov, ktorý teraz pomáha v príprave svojej priateľke Monike Chochlíkovej: 

„Je to výborná správa pre stand-up scénu, že takýto zápas sa uskutoční na OKTAGONe pred obrovským množstvom nových fanúšikov. Pre domáci muaythai je tento zápas výborná reklama. Vlado je pre mňa určite favorit, aj vo veku 39 rokov má neskutočnú formu a tiež má za sebou extrémne ťažké zápasy so svetovými zápasníkmi. Igorovi sa bohužiaľ v domácich zápasoch nikdy moc nedarilo, ako keby nevedel ukázať svoj plný potenciál, ktorý v zahraničí ukazoval v každom zápase. Bude však dôležité, ako budú mať nastavenú hlavu pred zápasom. Zápas podľa mňa na body neskončí, obidvaja majú KO úder. Tento projekt si zaslúži pozornosť divákov, bude to oslava domácej postojárskej scény s bojovníkmi svetovej kvality.“

Michael Krčmář

Michael Krčmář

Ďalší z úspešných českých reprezentantov v thajskom boxe Michael Krčmář, ktorý sa predstaví v pyramíde do 70 kg, vidí tento zápas takto:

„Zápas Moravčík versus Daniš bude zajímavá podívaná thajského boxu v malých rukavicích. Z mého pohledu je jasným favoritem Moravčík, který určitě dovede zápas do vítězného konce. Kdybych si měl tipnout, tak padne soupeř po technice kolenem. Nicméně boj se bude odehrávat v malých rukavicích pouze v postoji, kde může padnout jedna rána, která může otočit zápas.“

V každom prípade sa 27.februára môžeme tešiť na skvelú propagáciu bojového postojárskeho športu v podaní slovenských reprezentantov. V súťaži OKTAGON UNDERGROUND „Last Man Standing“ budeme držať palce Bystričanovi Vladimírovi Moravčíkovi, v ďalších zápasoch Andreasovi Snoopy Čehovského z bystrického Dracula Gymu a  Monike Chochlíkovej z VŠC Dukla Banská Bystrica.

Autor: (tom), Foto: ilustračné