Vandráci Vagamundos 17. septembra 2019 v bystrickej Aule SZU

ZAUJÍMAVOSŤ
1 /

Traja vagamundi na motorkách na ceste v ústrety divočiny strednej Ameriky! Českí herci Pavel Liška a Honza Révai s kameramanom Hynkom Bernardom sa bez zbytočných špekulácii zbalili a vyrazili na najdivokejší čunder vo svojom živote.

Počas troch mesiacov precestovali tisíce kilometrov od Panamy až po pestrofarebné Mexiko. Vydajte sa s nimi na dobrodružstvo plné nečakaných zážitkov! Čaká nás zábavná cestovateľská show s množstvom filmového materiálu.

Zorro, Don Juan a Comandante, teda Pavel, Honza a Hynek sa na svoju výpravu vydali na vlastnú päsť, bez štábu, bez sprievodných vozidiel, bez hotelov a iného hýčkania. Jednoducho naskočili na svoje dvojkolesové tátoše a zmizli v prachu cesty.

Najprv boli videní v Paname. Tu Pavel Liška po krátkej návšteve Indiánov z kmeňa Kunov na karibskom ostrove Aroma vtipne poznamenal:

„Mužov je tu o poznanie menej, asi zabezpečujú obživu. Možno nás sem priviezol jeden z nich. Ženy majú na sebe farebné indiánske úbory a vlastne sú všetky niečím krásne. Z niektorých sa nám dokonca tají dych. Žiadna z nich sa však v kráse  nevyrovná našim trom ženám doma v Prahe!“

Potom českí vagamundi zamierili do džungle Kostariky, vandrovali po rozsiahlej Nikaragui, napriek varovaniam prešli Honduras, potom vstúpili do zeme vulkánov El Salvadora, objavili nádhernú Guatemalu, prefičali maličké Belize a svoju spanilú jazdu ukončili v preslávenom Mexiku.

Na výprave im štrajkovali mašiny aj ich ohrozoval škorpión, no nebezpečenstvá prevážili priateľské stretnutia s miestnymi kultúrami. Dnes svoje zážitky, ktoré starostlivo dokumentovali, prezentujú na zaujímavom cestovateľskom večere.

O svojich zážitkoch natočili cestovateľsko – zábavný dokument na PRIMA COOL, vydali knihu, organizujú cestovateľské večery v Čechách i na Slovensku. V utorok 17. septembra 2019 Pavel Liška, Honza Révai a Hynek Bernard so svojou prednáškou zavítajú aj do Banskej Bystrice, konkrétne o 20:00 hod. sa s nimi môžete stretnúť v Aule SZU na Bernolákovej 8.

Podujatie je v rámci služby Predpredaj.sk dostupné len online (nie v kamenných predajných miestach), takže lístky si môžete zaobstarať iba týmto spôsobom. Organizátormi sú Cestovateľské kino a Vandráci Vagamundos.

Autor: (dem), Foto: Vandráci Vagabundos a ilustračné