V CINEMAX BB uvádzajú aj na konci februára zaujímavé filmové premiéry, ktoré by ste mali vidieť

Kino
0 /

Banskobystrické multikino CINEMAX BB  prináša svojim návštevníkom aj v poslednom februárovom týždni ponuku viacerých filmových premiér, ktoré sa oplatí vidieť. Prinášame týždňový prehľad nových filmov od štvrtka 22. februára 2024 aj s video ukážkami.

DUNA 2 – Predpremiéra 28. februára o 19:30

Dobrodružný sci-fi film, USA 166 minút. V druhom pokračovaní epickej ságy sa Paul Atreides (Timothée Chalamet) spojí s Chani (Zendaya) a Fremenmi, aby sa pomstil sprisahancom, ktorí zničili jeho rodinu, a snaží sa zabrániť hroznej budúcnosti, ktorú môže predpovedať iba on.

MILUJE MA, NEMILUJE MA

Romantická komédia, USA 103 minút. Drzá romantická komédia od režiséra filmu Ide len o sex. Bea (Sydney Sweeney – Euphoria, White Lotus) a Ben (Glen Powella – Top Gun: Maverick) v minulosti prežili nevydarené rande, od ktorého sa neznášajú.

Keď sa po čase stretnú na svadbe v exotickej Austrálii, predstierajú, že tvoria pár, aby sa zbavili svojich dotieravých bývalých. No pod maskou podpichovania, predstierania a doťahovania je jasné, že Bea a Ben k sebe skutočne niečo cítia…

DEMON SLAYER – TO THE HASHIRA TRAINING

Animovaný film, Japonsko 103 minút. Nový film zo série Demon Slayer v sebe spája dve epizódy tohto populárneho japonského anime seriálu. Uvidíme tak záver súboja medzi Tanjirom a Hantengom (Muzanová štvorka), ako aj Nezukov triumf nad slnkom.

Nasledovať bude epizóda z novej sezóny Hashira tréning, v ktorej lovci démonov Hashira začnú pripravovať našich bojovníkov na záverečný a epický súboj s prvým démonom Muzanom Kibutsujim.

ZIMNÉ PRÁZDNINY

Komédia, USA 133 minút. Traja ľudia, ktorí by za normálnych okolností vedľa seba nevydržali ani minútu, musia spolu stráviť celé vianočné sviatky. Niekedy však stačí, aby sa lepšie spoznali, a zrodí sa niečo výnimočné. Oscarový Alexander Payne (Bokovka) nakrútil výnimočný film o zrode nečakaného priateľstva.

Profesor Hunham (Paul Giamatti) je človek, ktorého by za učiteľa nechcel žiadny normálny študent. Je to postarší, mrzutý samotár, ktorý sa skôr, ako v súčasnosti, lepšie orientuje v antickej literatúre a každým, kto nezdieľa jeho svetonázor hlboko pohŕda. Mladý Angus (Dominic Sessa) je študent, ktorého by žiadny normálny profesor nechcel vo svojej triede. Magnet na problémy, rebel bez príčiny, ničiteľ a narušiteľ školských pravidiel.

Títo dvaja zostanú počas vianočných prázdnin na univerzitnej pôde, pretože ani jeden z nich nemá kam ísť. Učiteľ je sám a študent nezapadá do prázdninových plánov svojich rodičov. „Svätú“ trojicu dopĺňa školská kuchárka Mary, ktorá nie je vianočne naladená, pretože sa práve dozvedela, že jej syn zahynul vo vojne vo Vietname.

Šanca na to, že si k sebe tieto tri osamelé duše nájdu cestu je takmer nulová. Ale zázraky sa dejú a niekedy stačí len trochu dobrej vôle, aby sme videli, že ľudia môžu byť v skutočnosti iní, ako sa na prvý pohľad zdajú.

TANCUJ MATYLDA

Komediálna dráma, Česká republika  minút. V príbehu inšpirovanom skutočnou udalosťou žije uzavretý Karel (Karel Roden) vo svete poriadku a striktných pravidiel, v ktorom nezostáva veľa miesta pre empatiu. Svoju extrovertnú a bohémsku matku Matyldu (Regina Rázlová), bývalú barovú speváčku, navštevuje viac-menej z povinnosti.

Matylda príde nečakane o byt a Karlovi neostane nič iné, než ju vziať k sebe. Ich spolužitie je ale pre neho katastrofou. Najmä keď vyjde najavo, že u Matyldy prepuká Alzheimerova choroba. Ako možné riešenie sa ponúka, že sa o svojráznu babičku bude starať Karlov syn Pavel (Antonio Šoposki), nezodpovedný švihák pohŕdajúci otcovou profesiou exekútora.

Spoločná domácnosť troch rozdielnych temperamentov rôznych generácií prináša množstvo humorných momentov, s postupujúcimi príznakmi choroby skôr tragikomických. Na prvý pohľad bezvýchodisková situácia prevráti rodine život hore nohami, ale tým, že to nevzdajú, urobia niečo dôležité nielen pre Matyldu, ale aj sami pre seba.

OHNIVÁ OBLOHA – Artmax film

Dráma, Nemecko 102 minút.  Leon a Felix plánovali stráviť leto spolu v dovolenkovom dome pri Baltskom mori. Chceli tam byť ako priatelia, ale chceli aj pracovať – jeden na svojej druhej knihe, druhý na svojom umeleckom portfóliu. Ale v dome sú aj Nadja a Devid, ktorí so sebou prinášajú veľa dobrej nálady.

Štyria mladí ľudia experimentujú s láskou a pre Leona to nie je ľahké. Čoskoro je les v plameňoch, padá popol, obloha je červená a vzťahy dostávajú nový rozmer. Film Christiana Petzolda (Barbara, Fénix, Tranzit, Undine), významného scenáristu a režiséra súčasnej nemeckej kinematografie, držiteľa mnohých medzinárodných ocenení, mal svetovú premiéru na jednom z najprestížnejších svetových „áčkových“ filmových festivalov, na Berlinale.

Tu súťažil o hlavnú cenu, Zlatého medveďa. Film získal Veľkú cenu poroty, Strieborného medveďa, druhú najvýznamnejšiu cenu festivalu. Ohnivá obloha je po Undine druhým filmom Petzoldovej trilógie.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

 

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné z filmov