V Banskej Bystrici vznikne na pár hodín nová ulica: Champs Élysées de La Vie

KULTÚRA
0 /

Už o pár dní v sobotu 18. novembra 2023 všetci milovníci módy a parížskej noblesy budú môcť cestovať v čase a ocitnúť sa na Champs Élysées de La Vie. Tá vznikne vďaka kreatívnemu tímu La Vie, ktoré pripravuje v poradí šiestu módnu šou, na jednej z banskobystrických ulíc.

Po očarujúcej a emotívnej prehliadke Letný slnovrat, prichádza La Vie s novou zimnou edíciou. Tá sa bude konať na netradičnom mieste na Zvolenskej ceste a na niekoľko hodín sa stane pravou Champs Élysées.

Miesto a obdobie, ktoré si kreatívny tím vybral, nie je vôbec náhodné. Zážitková šou, na ktorej odprezentuje svoju najnovšiu kolekciu módna návrhárka Viera Futáková, je pripomienkou slušnosti, vyberaných spôsobov, tolerancie a vzájomnej úcty, ktoré boli kedysi prirodzenou súčasťou našich životov, no postupne sa z ich vytrácajú.

Možno je to tým, že sme ženy, ale čoraz viac pociťujeme, že z našich životov mizne úcta, zdvorilosť. Že podceňujeme okolnosti a okamihy a neprisudzujeme im dôležitosť už ani po stránke výberu odevov. Pritom, všetko má hneď inú emóciu, keď prítomnosť podčiarkneme našim správaním a eleganciou,“

hovorí Veronika Huťková z tímu La Vie.

Tím La Vie

Tím La Vie

Modely z dielne návrhárky budú vychádzať z typických prvkov parížskej módy. Honosné čipky, trblietavé látky, perly, to všetko „vynesú“ na mólo krásne modelky v exkluzívnych outfitoch s typickým rukopisom a invenciou Viery Futákovej.

Toto obdobie bolo nesmierne inšpiratívne. Dámy nosili modely, v ktorých vynikli ich krivky a pôsobili elegantne. Aj moja nová kolekcia bude podčiarkovať ženskosť, zvýrazní pás, bude aj o korálikoch, pierkach a najmä o detailoch – veľmi obľúbených klobúkoch a rukaviciach. Keďže ide o tridsiate až šesťdesiate roky, v niektorých kolekciách nájdete opulentnosť, ale aj jednoduchosť,“

popisuje svoju najnovšiu tvorbu módna návrhárka Viera Futáková.

Viera Futáková

Viera Futáková

Ako už býva zvykom, súčasťou módnej prehliadky bude aj charitatívna aukcia, z ktorej výťažok poputuje Základnej škole pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Program bude opäť bohatý a osviežujúci. Atmosféru nepochybne podčiarkne aj prítomnosť automobilových veteránov.

Ak sa chcete byť na pár hodín súčasťou ChampsÉlysées de La Vie, stále máte možnosť zakúpiť si lístky prostredníctvom správy na info@laviebb.sk. Viac info na www.laviebb.sk.

Pozýva Vás Kreatívny tím La Vie tvoria Viera Futáková, Veronika Huťková a agentúra Madelaine.  Vidíme sa v sobotu 18. novembra 2023 o 18:30 v priemyselnej hale na Zvolenskej ceste 23.

Zdroj: Black Apple , Foto: La vie