Užite si koniec januára a začiatok februára s novými filmovými premiérami v CINEMAX BB

Kino
0 /

Banskobystrické multikino CINEMAX BB aj na prelome januára a februára ponúka svojim návštevníkom niekoľko ďalších filmových premiér. Prinášame vám ich prehľad od štvrtka 26. januára 2023 aj s video ukážkami.

ČO S TÝM MÁ LÁSKA 

Komédia, Veľká Británia 109 minút. Nová romantická komédia od producentov filmov Láska nebeská a Denník Bridget Jonesovej. Ako nájsť v dnešnom svete trvalú lásku?

Filmárka Zoe (Lily James) si pri hľadaní toho pravého užila len niekoľko zlých rande a veľa komických príhod, ale žiadny princ na bielom koni sa nekonal. Jej kamarát z detstva a sused Kazim (Shazad Latif) to skúša inak. Podľa vzoru svojich rodičov sa rozhodne pre dohodnuté manželstvo s krásnou a vzdelanou nevestou z Pakistanu.

Zoe ho s kamerou sprevádza na jeho ceste z Londýna do Lahore, kde sa má Kazim oženiť s cudzinkou, ktorú mu vybrali jeho rodičia, a pritom začne uvažovať o tom, či by si z tohto odlišného prístupu k hľadaniu lásky nemohla vziať niečo aj pre seba…

V ZAJATÍ MYSLE

Triler, USA 96 minút. Detektívi Jake Doyle (Martin Lawrence) a Mary Kelly (Melissa Roxburgh) žiadajú o pomoc uväzneného sériového vraha menom Umelec (John Malkovich), keď začne niekto napodobňovať jeho vraždy.

Zatiaľ, čo Mary hľadá stopy v Umelcovej brilantnej, no zvrátenej psychike, s detektívom Doyleom sa nechajú zlákať do diabolskej hry na mačku a myš, kde pretekajú s časom, aby zostali o krok pred Umelcom a jeho napodobiteľom.

BTS: YET TO COME IN CINEMAS – Artmax koncert od stredy 1. februára

K-pop, Južná Kórea 104 minút. Vidíme sa v kinách po celom svete v tento slávnostný okamih pri zázname najnovšieho koncertu BTS! Pripojte sa k RM, Jinovi, SUGOVI, j-hopeovi, Jiminovi, V a Jung Kookovi v špeciálnom filmovom zostrihu upravenom a zremixovanom pre veľké plátna kín. Nenechajte si ujsť nové detailné uhly záberov a užite si celkom nový pohľad na celý koncert BTS <Yet To Come> v Busanu.

Zaznejú skladby z kompletnej kariéry milovanej skupiny, vrátane hitov „Dynamite“, „Butter“ a „IDOL“, plus prvé koncertné prevedenie piesne „Run BTS“ z ich  najnovšieho albumu Proof. Natočené aj pre 4DX.

Premietanie v sobotu 4. februára bude venované „Light Stick Screenings“, fanúšikovia si ich môžu priniesť so sebou do kina a osláviť tak koncert s použití svojich svetelných Army bomb.

SLÚŽKA – celoslovenská premiéra 2.februára 2023

Historická dráma, Slovensko a Česko 110 minút. Príbeh dvoch žien z rôznych svetov, ktoré spojí viac ako len obyčajné priateľstvo. Novinka od Mariany Čengel Solčanskej bude mať premiéru v slovenských kinách vrátane CINEMAX BB  2. februára 2023. Dlho očakávaný film Slúžka inšpirovali skutočné udalosti.

Hana Lasicová, ktorej kniha sa stala jeho predlohou, sa pri písaní románu inšpirovala pestúnkou svojej mamy a tety – Magdy a Emílie Vášaryových. Hanin otec, Milan Lasica, však pridal nápad, aby sa príbeh snímky točil okolo vzťahu dvoch dievčat.

Mladučká Anka odchádza zo Slovenska do Prahy, kde si ako slúžka nájde miesto v panskom dome. Prichádza do úplne iného sveta, aký predtým nepoznala. Slúži v dome vysoko postaveného štátneho úradníka a jeho rodiny. Je súčasťou takpovediac neviditeľného personálu, ktorý to nemá v rodine z vyššej spoločenskej vrstvy jednoduché.

Svet však nie je úplne ružový ani na druhej strane. Resi, dcére pána domu svitá nádej, že by sa zo zlatej klietky raz mohla vyslobodiť. Tiež však naráža na mnohé normy a pravidlá, ktoré je nútená dodržiavať. Dohodnutá svadba a manželské spolužitie nie je to, čo si mladá žena predstavovala.

Anka a Resi k sebe postupne hľadajú cestu a stávajú sa z nich spriaznené duše. Ich priateľský vzťah však zakrátko prerastie do čohosi silnejšieho. Vo filme uvidíte Danu Droppovú, Radku Caldovú, Vicu Kerekes, Zuzanu Mauréry, Aňu Geislerovú, Karela Drobného, Lukáša Pelča, Petra Nádasdiho a ďalších.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB a (tom), Foto: ilustračné z filmov