Už aj Špania Dolina má svoju Euro Souvenir bankovku

Tip na výlet
0 /

Popri iných mestách aj Špania Dolina sa môže pochváliť svojim vydaním Euro Souvenir bankovky. Kto ešte nezavítal do tohto kúta Slovenska, má ideálnu príležitosť spojiť príjemné s užitočným a naplánovať si svoj výlet už na tento víkend.

Špania Dolina

Banská obec sa nachádza 728 m nad morom v Stredoslovenskom kraji, na rozhraní Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, 11 km na sever od Banskej Bystrice. Kedysi preslávená po celej Európe bohatým náleziskom medenej rudy dnes ponúka prekrásne ničím nerušené horské prostredie.

Z haldy šachty Maximilián je nádherný panoramatický výhľad na okolité hory. Chodníky banského náučného chodníka privedú turistov k miestam zašlej slávy baníckej histórie – šachtám a štôlňam ukrytým v okolitých lesoch (stredne náročný horský terén).

Horské zvážnice – sú ideálnymi traťami pre horskú cyklistiku v letných mesiacoch a na bežkách v zime. Zhruba 20 – minútový strmší výstup na Šachtičky ponúka jazdu na koňoch, krytý bazén a lyžiarske stredisko.

Euro Souvenir bankovka ŠPANIA DOLINA

Náklad: 10 000 kusov
Cena: 3 €

Začiatok predaja: sobota 29. júna 2019 od 9:00 do 13:00 hod.
Miesto predaja: námestie v Španej Doline  (v prípade nepriaznivého počasia v zasadačke Obecného úradu).

Predaj v nedeľu 30. júna 2019 je zabezpečený v priestoroch Obecného úradu Špania Dolina od 9:00 – 13:00 hod., tu sa bude eurobankovka predávať aj v ďalšie dni. Pre bližšie informácie ohľadom zakúpenia suvenírových bankoviek mimo prvého dňa predaja môžu záujemcovia  kontaktovať telefónne číslo 0907 821 148.

„Nepremeškajte možnosť získať túto unikátnu zberateľskú bankovku! Už túto sobotu 29. 2019 od 9:00 hod. u nás v Španej Doline,“

pozýva do Španej Doliny starostka obce Mgr. Martina Wilhelmerová.

 

Zdroj: Špania Dolina, Foto: ilustračné