Študentská kvapka krvi začína v pondelok, kampaň sa inšpiruje piesňou Zuzany Smatanovej

SPRÁVY
0 /

Študentská kvapka krvi sa tento rok začína v pondelok 18. októbra a končí 19. novembra 2021. Slovenský Červený kríž (SČK) kampaňou pripomína neustálu potrebu dostatočných zásob krvi v našom zdravotníctve a vyzýva na jej darovanie.

„Počas roka pravidelne oslovujeme verejnosť a zdôrazňujeme dôležitosť bezpríspevkového darcovstva krvi. Rovnakú tému sa snažíme priblížiť vždy z iného uhla. Tentoraz sme sa nechali inšpirovať piesňou speváčky Zuzany Smatanovej. Podajte niekomu pomocnú ruku práve tým, že darujete krv. A ak už ste darcom alebo darkyňou krvi a poznáte niekoho, kto sa ešte darovať krv neodhodlal, povzbuďte ho. Podajte mu ruku a najbližšie môžete ísť darovať krv spolu,“

hovorí generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová Kesegová.

Zuzana Rosiarová Kesegová

Zuzana Rosiarová Kesegová

Vzhľadom na epidemickú situáciu v súvislosti so šírením nového koronavírusu treba aj pri darovaní krvi dodržiavať prísnejšie opatrenia. Prečítajte si preto aktuálne usmernenia k darovaniu krvi a aktuálne informácie o mobilných odberových výjazdoch.

Kampaň organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc. Študentská kvapka krvi® je zapísaná v registri ochranných známok Úradu priemyselného vlastníctva SR.

V Banskej Bystrici je možné darovať krv na pracovisku NTS Námestie Ludvíka Svobodu 1, E-mail: banskabystricants@ntssr.sk, mobilnyvyjazd@ntssr.sk.

Ľudskosť, nestrannosť, neutralita, nezávislosť, dobrovoľná služba, jednota a svetovosť.  Vďaka týmto siedmim jednoduchým slovám rastú organizácie Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Ich práca je poslaním, tak ako darovanie krvi…

Zdroj: SČK , Foto: ilustračné