Sobotňajší Cigánsky oheň 2023: Vystúpia Pablo Reyes and Gipsy Kings s ďalšími skvelými hosťami

KULTÚRA
0 /

Jedinečný Cigánsky oheň sa rozhorí v sobotu 25. novembra o 18:00 hod. v Brezno Aréne. V zaujímavom programe vystúpia hviezdy  Pablo Reyes s kapelou Gipsy Kings, Enigma Romilor z Moldavska, Rómsky tanečný súbor Horúce srdce (SK), Duo Farsa (SK) a Anastasija Melencova z Ukrajiny s animáciou pieskom.

Dušou Cigánskeho ohňa i skupiny Gypsy Music je  Alexander Daško , skvelý hudobník, odborník na rómsku problematiku a vzdelanie, čerstvý splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity.  Môžete sa opäť tešiť na  temperamentný hudobný zážitok, ktorý má svoju tradíciu a kvalitu.  Moderuje ako vždy Ivo Gogál.

Alexander Daško

Alexander Daško

Pablo Reyes and Gipsy Kings

Slávny hudobník, pôvodný člen svetovo uznávanej hudobnej skupiny Gipsy Kings. Ako jeden zo zakladateľov kapely sa Pablo Reyes významne podieľal na utváraní jedinečného zvuku a štýlu, čím sa Gipsy Kings vyznačujú.

Jeho pozoruhodný talent ako gitaristu a speváka zanechal nezmazateľnú stopu v hudbe kapely, vytvoril fúziu flamenca, rumby a latinského popu, ktorá uchvacuje publikum po celom svete.

Pablo Reyes and Gipsy Kings

Pablo Reyes and Gipsy Kings

S jeho zložitými gitarovými melódiami a oduševnenými vokálmi sa Pablov rukopis k piesňam ako „Bamboleo“ a „Volare“ stal ikonickým a okamžite rozpoznateľným.

Pablo má nielen neuveriteľné technické zručnosti, ale jeho prítomnosť na pódiu je priam strhujúca, vyžaruje energiu a vášeň počas živých vystúpení. Veľkou mierou prispel k dlhovekosti a úspechu Gipsy Kings, upevnil status jednej z najvplyvnejších a najmilovanejších hudobných skupín súčasnosti.

Enigma Romilor

Najlepší rómsky súbor v Moldavsku je zložený z umelcov a sólistov štátneho divadla v Kišiňove. Prezentujú kultúru, piesne a tance z historického územia Besarábie (dnešné Moldavsko, Rumunsko a juh Ukrajiny).

Prinášajú horúcu balkánsku farebnú show s virtuóznymi muzikantskými a tanečnými výkonmi v najznámejších piesňach Balkánu.

Enigma Romilor 

Enigma Romilor

Rómsky tanečný súbor Jagalo Jilo – Horúce srdce

Tanečný súbor vznikol v roku 2013 a má za sebou množstvo úspešných predstavení. V súbore sa vystriedali už tri generácie tanečníkov a tanečníc – vyše 50 mladých ľudí. Tanec zmenil ich životy, postoje a správanie a otvoril cestu novým priateľstvám.

Tento súbor má vo svojom repertoári tance na tradičnú rómsku hudbu zo Slovenska, Maďarska a Rumunska, ale aj slovenský folklór. V roku 2019 súbor postúpil do druhého kola celoslovenskej súťaže Zem spieva.

Jagalo Jilo – Horúce srdce 

Jagalo Jilo – Horúce srdce

Duo Farsa

Je gitarové zoskupenie, ktoré vo svojom repertoári ponúka ohnivé flamenco rytmy. Ich hlavnou charakteristikou je plač gitár trhajúci srdcia a vášňou nabité melódie, ktoré vo vás prebudia najtajnejšie sny. Na hudobnej scéne pôsobia od roku 2005.

Gitarové duo hrá vlastné emotívne skladby rôznych žánrov, s prevahou španielskych rytmov, flamenca. Tvoria ho dvaja virtuózni rómski hudobníci František Godla a Dušan Onody.

Duo Farsa 

Duo Farsa

Anastasija Melencova

Výtvarná umelkyňa, ktorá pôvodne žila v Charkove,  momentálne pôsobí na Slovensku. Návštevníkov poteší zaujímavým predstavením živých pieskových kresieb.

Anastasija Melencova 

Anastasija Melencova

Vstupenky

Predpredaj vstupeniek je na Ticketportal  https://www.ticketportal.sk/event/Cigansky-ohen-2023. Všetky vstupenky sú zlosovateľné priamo na koncerte o hodnotné ceny od Zepter Stredné Slovensko. Na podujatí bude stánok ZEPTER, kde si môžete vypísať kupón do zlosovania o zájazd pre 2 osoby na Zanzibar.

Organizátori sa tešia na všetkých návštevníkov Cigánskeho ohňa.

Autor: (tom), Foto: ilustračné