Red Bull Neymar Jr’s Five 2019: Na šampionát do Brazílie idú Myjavčanky a Bystričania

ŠPORT
0 /

Slovensko má víťazov druhého ročníka futbalového turnaja Red Bull Neymar Jr’s Five. Po štyroch kvalifikačných zastávkach, jednom veľkom finále a viac ako 400 odohratých zápasoch sa v sobotu v areáli gymnázia Gamča v Bratislave rozhodlo o šampiónoch v malom futbale.

V neskutočne horúcom počasí predviedli všetky tímy fantastické výkony, ale miestenky na svetové finále v Brazílii čakali iba na tie najlepšie. V Praia Grande budú naše farby nakoniec hájiť dve nepremožiteľné partie – obhajkyne titulu z minulého roka Spartak Myjava a mužský tím Thisismysen Banská Bystrica.

V konkurencii 156 tímov z celej krajiny zabojovali z plných síl a vyradili všetkých, ktorí im stáli v ceste za celkovým víťazstvom. Už o mesiac sa postavia na ihrisko v Neymarovom inštitúte a hrať budú proti tímom z ďalších 47 krajín.

Baby zo Spartak Myjava sa už tešia na atmosféru v Brazílii a veria, že tento rok sa umiestnia ešte na lepšom mieste. Po minuloročnej skvelej tretej priečke sú pripravené vyhrať. Zita Baníková hovorí za celý tím:

„Atmosféra tu bola skvelá, chalani skvelí, baby kamarátky, bol to veľmi dobrý turnaj.“ Baby do toho išli naplno. V každom zápase si musíte veriť, pokiaľ si neveríte a nie ste aspoň troška sebavedomý, tak to proste nejde. Takže my sme verili do poslednej chvíle, do poslednej chvíle sme aj bojovali a vyplatilo sa to. Sme šťastné a uvidíme, čo to bude v Brazílii. Budeme sa snažiť!“

Ženské víťazky

  1. Spartak Myjava
  2. A4ka
  3. Baby z NŠK

Partia kamarátov z Thisismysen Banská Bystrica účasť na Red Bull Neymar Jr’s Five pôvodne ani neplánovala. Lukáš Riša si však teraz ide naštudovať všetko, čo ich vlastne na svetovom šampionáte čaká:

„Sme radi, ale ani sme nedúfali, že pôjdeme do Brazílie. Na svetovom turnaji čakám kvalitu, Juhoameričania sú veľmi dobre technicky vybavení hráči, takže budeme musieť potrénovať. Veľmi sa tešíme a dáme do toho všetko, aby sme dobre reprezentovali Slovensko, keď už to dnes vystrelilo tak, že sme prví.“

Mužskí víťazi

  1. Thisismysen Banská Bystrica
  2. To-Day Hydrokres
  3. Morghan Team

Do povzbudzovania sa dnes opäť pridal aj Laco Borbély, v bratislavskom finále mal totiž až dva tímy, ktoré koučoval. A podporu mladým hráčom prišiel ukázať aj tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal.

Bol to ďalší úspešný a rekordný ročník. Celkový počet 1050 registrovaných hráčov vsietil do brán na štyroch kvalifikáciách a jednom finále 1519 gólov. Teraz už sledujte cestu slovenských tímov za brazílskym snom. A držte im palce!

Zdroj: Monika Viňanská, Foto: Red Bull Media House