Prisadnite si ku kuchynskému stolu v Bábkovom divadle

KULTÚRA
0 /

TV recepty_32

V Bábkovom divadle na Rázcestí ani po premiére novej inscenácie pre batoľatá Hmatuláci nestagnuje divadelný život. Dospelých divákov v a diváčky Rázcestie láka k prisadnutiu za rodinný stôl jednej (ne)všednej rodiny, v ktorej sa medzi iným písala aj prvá slovenská kuchárka.

Viete kto bol jej autorom resp. autorkou? Spisovateľka, prekladateľka, redaktorka, manželka a matka, zástankyňa ženských práv, zakladateľka prvého ženského časopisu DennicaTerézia Vansová.

„Moje stretnutia so ženami, čo žili pred nami, sú čím ďalej intenzívnejšie a čím viac o nich viem, tým viac si uvedomujem význam týchto žien pre súčasnosť a súčasne aj to, aké dôležité je zviditeľňovať ženy a ich život. Práve z pohľadu iných, než tradičných myšlienkových schém,”

 hovorí režisérka inscenácie Ivona Buková.

V inscenácii T.V. Recepty sa Vám predstaví nesmierne skromný a zároveň nesmierne bohatý, rodinný aj pracovný život Terézie a Janka Vansovcov, ktorí veľkú časť svojho života prežili práve na banskobystrickej Fortničke.  Srdečne Vás  pozývame do divadla už v utorok 13. marca o 19:00 hod.

Vstupenky na predstavenia si môžete rezervovať na tel. čísle: 048/412 55 13, mailovo na vstupenky@bdnr.sk alebo prostredníctvom webového formuláru na stránke divadla www.bdnr.sk. Dajú sa zakúpiť v predpredaji, každý pracovný deň od 8:00 do 16:00 hod. v pokladnici BDNR alebo online na www.ticket-art.sk.

Zdroj: Monika Tatarková, Foto: BDNR