Pozvánka pre rodiny s malými deťmi: Batolivé dopoludnia s divadlom

KULTÚRA
0 /

Posledné októbrové dni patria v Bábkovom divadle na Rázcestí divadelným stretnutiam venovaným batoľatám a rodičom. V stredu 30. októbra sa môžete tešiť na interaktívnych HMATULÁKOV, najčerstvejší diel batolivého divadelného cyklu, ktorý BDNR produkuje už od roku 2011.

Hmatulákom a Hmatuláčkou sa stane každý či každá, kto má chuť hmatkať, dotýkať sa, objavovať rôzne materiály a povrchy v multisenzorickom prostredí hmatuláckeho sveta. V magickom svete divadelnej sály sa objavia rôzne materiály ako papier, igelit, či rôzne druhy látok. Jednoduché bábky v podobe chňapiek – rybičiek uvedú publikum do podmorského sveta…

„Stretnutím sprevádzajú dve herečky, po predstavení nasleduje voľná zábava s hmatovými radovánkami. Hmatuláci sa od svojho vzniku v roku 2018 stihli predstaviť v Zlíne, Senci, Trenčíne a dokonca v Rumunsku. A práve budúci týždeň účinkujú v programe medzinárodného festivalu KUK v Prahe,“

hovorí dramaturgička BDNR Monika Tatarková.

Na štvrtok 31. októbra je v BDNR pripravené obľúbené BATOLÁRIUM, ktoré od svojho vzniku  obšťastnilo stovky detí a rodičov, nielen na domácej scéne, ale v rôznych mestách SR, ČR či v Poľsku.

Batolárium bolo prvým predstavením na Slovensku, venovaným deťom mladším ako 3 roky. Predstavenie približuje divadelný svet tvorený hudbou, pohybom, farbami a jednoduchými príbehmi o pierkach, bublinkách, zvončekoch, či húsenici. Stretnutie sa uskutoční v divadelnom Teátriu.

Predstavenia jesennoprázdninového programu začínajú vždy o 10:00 hod. vo Vile Dominika na Skuteckého 14 v Banskej Bystrici.  Tvorivý tím BDNR srdečne pozýva veľkých i malých a teší sa na stretnutie s Vami.

Zdroj: Monika Tatarková, Foto: BDNR