Pelletón 2022 zavítal do Banskej Bystrice, Hlas vo voľbách primátora podporí Jána Noska

SPRÁVY
1 /

Predstavitelia strany HLAS – sociálna demokracia sa počas leta rozbehli za ľuďmi po celom Slovensku. V utorok došiel Pelleton 2022 do Banskej Bystrice – rodiska Petra Pellegriniho.

Nezávislý kandidát na primátora Ján Nosko má podporu Hlasu

Na tlačovej besede pred Radnicou na Námestí SNP strana HLAS-SD ústami svojho predsedu Petra Pellegriniho vyjadrila podporu súčasnému banskobystrickému primátorovi Jánovi Noskovi – nezávislému kandidátovi na tento post v októbrových komunálnych voľbách.

Primátor Ján Nosko poďakoval za prejavenú dôveru Hlasu a zdôraznil, že pre rozvoj mesta je kľúčová spolupráca:

„Za osem rokov, počas ktorých som bol na čele vedenia Banskej Bystrice, sa nám podarilo zrealizovať mnoho úspešných projektov. Viaceré z nich doslova záviseli od konštruktívneho dialógu s najvyššími predstaviteľmi vlády. Obzvlášť musím oceniť obdobie, keď na jej čele stál Banskobystričan Peter Pellegrini. Vláda vtedy rozhodla o rekonštrukcii Rooseveltovej nemocnice, výstavbe Národného atletického štadióna SNP či o podpore pre Európsky olympijský festival mládeže EYOF Banská Bystrica 2022, ktorý sa tak mohol uskutočniť práve v srdci Slovenska.“

Zľava Ján Nosko a Peter Pellegrini

Zľava Ján Nosko a Peter Pellegrini

Podľa banskobystrického primátora je pre zlepšovanie života v mestách a regiónoch dôležité,  aby sa ľudia spájali a hľadali spojencov aj v prípade politických strán:

„Hoci sa o post primátora uchádzam ako nezávislý kandidát. Som preto rád, že okrem hnutia Sme rodina mi vyslovila svoju podporu aj strana HLAS – sociálna demokracia. Čaká nás mimoriadne náročné obdobie, ktoré zvládneme len vďaka skúsenostiam, vytrvalosti, no predovšetkým chuti spolupracovať. Verím, že spoločne to dokážeme.“

Aj kandidáti na poslancov do mestského zastupiteľstva za stranu HLAS – SD sa stali súčasťou tímu NOSKO 2022. O dôveru Banskobystričanov za jednotlivé mestské časti sa budú uchádzať v októbrových komunálnych voľbách.

Pelletón 2022 v Banskej Bystrici

Na svojej letnej ceste naprieč Slovenskom nazvanej Pelletón 2022 sa v utorok na Námestí SNP stretli najvyšší predstavitelia strany HLAS – sociálna demokracia s Bystričanmi. Na rozdiel od zástupcov vládnej koalície sa sociálnodemokratickí opoziční polici nemajú problém otvorene sa rozprávať s ľuďmi v mestách a obciach o ich najväčších problémoch, hľadajúc správne riešenia, ktoré potom prenášajú na parlamentnú pôdu.

V Banskej Bystrici sa stretli s občanmi predseda Hlasu Peter Pellegrini, podpredsedníčky Denisa SakováZuzana Dolinková, členovia predsedníctva Ľubica Laššáková, Dušan Tittel a Peter Kalivoda, generálny manažér Hlasu Matúš Šutaj Eštok a ďalší predstavitelia strany z regiónu či mesta.

Viacerí Bystričania využili  možnosť osobne sa porozprávať so známymi politikmi, nechýbali ani spoločné fotografie.

My sme sa opýtali predsedu Hlasu, či by rovnako ako opozícia nemali absolvovať takéto stretnutia s občanmi po Slovensku aj predstavitelia vládnej koalície, aby ľuďom vysvetlili, čo pre nich robia.

„Samozrejme, ja vyzývam premiéra už dávno, keď už teda tvrdí ako mu ľudia fandia a prosia ho, aby zostal vo funkcii, nech ide s nami, keď sa bojí chodiť sám. Nech si vypočuje, čo ľudí na Slovensku trápi. My jednoducho nebudeme sedieť v Bratislave, chceme byť s ľuďmi, preto sme vyrazili na toto naše turné po celom Slovensku. A ľudia nám hovoria, čo ich trápi, to je aj účel našej cesty.“

povedal Peter Pellegrini.

Ďalej opozičný líder poznamenal:

„My nechceme ísť tak ako niektorí politici v minulosti, že ľuďom niečo natárajú a ohlupujú ich. Naše turné sa volá „Počúvame Váš hlas“, to znamená, že kde prídeme, počúvame ľudí a potom sa snažíme tie ich problémy riešiť. Žiaľ je naozaj poľutovaniahodné, že to dnes robí opozícia namiesto toho, aby to robila vláda. Tá sa zaoberá sama sebou a zdá sa, že posledné mesiace na ľudí úplne kašle.“

Pelletón putoval popoludní na trase do Lučenca. Spanilá jazda Hlasákov naprieč Slovenskom bude pokračovať aj v septembri.

Autor: (tom) , Foto: FB a redakčné