Otvorenie e-bajk sezóny pod Kráľovou hoľou už túto sobotu

Z regiónu
0 /

V sobotu 30. mája 2020 sa už po štvrtýkrát slávnostne stretnú vyznávači elektrických bicyklov na Šumiaci, aby spoločne odštartovali ďalšiu letnú sezónu. Ako je už tradíciou počas tohto podujatia, bude sa veľa bicyklovať. E-biky pod Kráľovou hoľou pripravujú pre návštevníkov dve zaujímavé trasy, počas dňa nebude chýbať ani prestávka na dobré jedlo.

Sobota s e-bajkami na Šumiaci

Kráľova hoľa je celoročným lákadlom, počas letných víkendov ju navštevujú stovky turistov a cyklistov. Lákajú ich panoramatické výhľady na pohorie Vysokých Tatier  či prekrásny pohľad na celú Horehronskú dolinu. Kvôli e-bajkom sa cyklisticky sprístupnila aj pre menej kondične zdatných návštevníkov.

„Vďaka e-bajkom sú hory bližšie všetkým ľuďom, je to ekologická doprava, ktorá vás chytí za srdce. Z roka na rok je tento šport populárnejší a tešíme sa naozaj veľkému záujmu. Práve to je i dôvod, prečo neustále zväčšujeme vozový park o nové kúsky značkových e-bajkov. Tento rok si návštevníci môžu vybrať až z 28 rôznych e-bajkov alebo e-fat bajkov,“

vysvetľuje Peter Polák, majiteľ E-biky pod Kráľovou hoľou.

Tohtoročné otvorenie sa už ako tradične odštartuje slávnostným príhovorom, makovníkmi a niekoľkými inštrukciami o programe dňa. Prvá trasa povedie na vrchol obľúbenej Kráľovej hole. Bicyklovať sa však bude počas otvorenia celý deň a tak sa po obede účastníci vyberú objavovať okolitý chotár.

V druhej časti dňa sa môžete tešiť na magické výhľady z najvyššieho kríža, ktorý stráži obec Telgárt, užijete si tôňu pri jazierku na Pustom Poli a vaše kolesá s elektrickým pohonom Vás prevezú aj cez lokalitu Argentína nad Šumiacom.

„Náš región častokrát prezentujeme ako cykloregión. Horehronie skutočne definuje hustá cyklistická sieť a preto vieme ponúknuť cyklistom na výber mnoho krásnych cyklotrás. Kráľova hoľa je jednoznačne jedna z najobľúbenejších. Je to celoročný magnet a vďaka požičovni priamo v Šumiaci, či v iných prepojených požičovniach v rámci regiónu si jazdu na e-bajku na tento vrchol môže vychutnať naozaj každý,“ 

dodáva Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, riaditeľka OOCR Región Horehronie.

Tak teda neváhajte a príďte zažiť adrenalín na e-bajkoch počas otvorenia e-bajk sezóny v Šumiaci. Tešia  sa na Vás organizátori!

V prípade zlého počasia bude podujatie presunuté na iný termín, o zmene Vás bude informovať OOCR Región Horehronie prostredníctvom FB stránky Horehronie – oficiálna stránka regiónu.

Pogram

09.30 – 09:45  Zraz a vydávanie požičaných bicyklov (až 30 bicyklov) Jána Bottu 134

10.00  Oficiálne otvorenie a príhovor (domáce pagáče, makovníky a orechovníky, prípitok)

10.15  Štart jazdy na Kráľovu hoľu

12.30 – 13:30  Obed v Pohostinstve pod Úbočou

14:00  Trasy – sledujte FB alebo http://ebikypodkralovouholou.sk/.

Špeciality

Polievky – Minestrone (talianská zeleninová polievka s bazalkovým pestom a parmezánom)

a hovädzí vývar s mäsom, zeleninou a rezancami

Kotlíkový guľáš

Hlavné jedlá – Telgártsky rezeň so šťuchanými zemiakmi (regionálna špecialita) a miešaný šalát s grilovaným oštiepkom alebo s kuracím mäsom

Dezert – Talianske tiramisu

Ďalšie informácie a rezervácia bicyklov

Kto príde na svojom e-biku, musí si priniesť vlastnú nabíjačku. Rezervovať e-bike na toto podujatie si môžete na tel. čísle: 0911 994 594 (k dispozícii je 30 bicyklov).

Zdroj: OOCR Región Horehronie, Foto: ilustračné