OOCR Stredné Slovensko: Letné turistické autobusy sú opäť v akcii

SPRÁVY
0 /

S príchodom novej letnej sezóny a postupne odznievajúcimi obmedzeniami štartuje aj tento rok populárny Cyklobus. Rovnako ako minulú sezónu vás zavezie do obľúbených destinácií v okolí Banskej Bystrice.

V tomto roku nenastali žiadne zmeny týkajúce sa trás a cieľových zastávok, cyklistov odvezieme  do rôznych kútov regiónu. Vďaka cyklobusu sa dostanú do Kremnických vrchov, pod Poľanu, do Veľkej Fatry, do prímestského strediska Šachtičky i na verejnosťou najviac navštevované Donovaly,“

uvádza výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko Jiří Pěč.

Cyklobus minulý rok previezol viac ako dve tisíc nadšencov cykloturistiky. Veríme, že tento rok jeho obsadenosť stúpne, nakoľko cykloturistika je na Slovensku stále obľúbenejším športom.

Mesto Banská Bystrica už počas deviatej sezóny podporí najobľúbenejší cyklobus na Slovensku. Aj počas pandémie obyvatelia Banskej Bystrice obľubovali cykloturistiku v okolí mesta. Cyklobus im sprístupní viaceré horské trasy s jedinečnými výhľadmi,

hovorí prvý viceprimátor Banskej Bystrice Jakub Gajdošík.

Cyklobus štartuje už túto sobotu 6. júna a bude premávať počas víkendov a sviatkov až do 27. septembra 2020.

„Túto službu sme naštartovali už pred 9 rokmi a veľmi ma teší, že každým rokom stúpa záujem cykloturistov o jej využitie. Keďže nám zahustená premávka nedovoľuje jazdiť po cestách s pocitom úplného bezpečia, Cyklobus nás vyvezie priamo do hôr, kde sa každý môže oddať krásam okolia Banskej Bystrice,“

dodáva poslanec  Marek Modranský, predseda dopravnej komisie pri mestskom zastupiteľstve.

Ďalším autobusom, ktorý sa vracia na scénu je Turbus, ktorý už tradične vyvezie peších turistov z Banskej Bystrice až k Horskému hotelu Kráľová studňa. Jeho zámerom je okrem sprístupnenia krás Veľkej Fatry širokej verejnosti aj chránenie prírody zníženým počtom prichádzajúcich áut. Turbus premáva počas víkendov a sviatkov, od 8. mája až do 31. októbra 2020.

Dvojicu letných autobusov doplní v horúcich dňoch Aquabus, ktorý pre svojich návštevníkov pripravuje Holidaypark Kováčová. Ten privezie k bránam obľúbeného kúpaliska ľudí zo všetkých častí Banskej Bystrice.

Podľa nariadení hlavného hygienika SR budú autobusy pravidelne čistené. Vzhľadom ku prevencii a trvajúcim obmedzeniam sú pasažieri povinní nosiť počas cesty autobusom rúško. Chránite tým seba aj ostatných.

Podrobné informácie a tipy na výlety nájdete na webe www.centralslovakia.eu.

Zdroj: Barbora Rekšáková, Foto: ilustračné