Ochutnajte predveľkonočnú nádielku nových filmov v banskobystrickom CINEMAX BB

Kino
0 /

Multikino CINEMAX BB ponúka aj pred Veľkou nocou niekoľko zaujímavých filmových premiér, ktoré sa oplatí vidieť. Prinášame vám ich prehľad od štvrtka 30. marca 2023 aj s video ukážkami.

DUNGEONS & DRAGONS: ČESŤ ZLODEJOV

Dobrodružný fantasy film, USA 134 minút. Niet nad poriadne dobrodružstvo! Film Dungeons & Dragons: Česť zlodejov, ktorý vychádza z jednej celosvetovo najobľúbenejšej hry tiež známej pod názvom „Dračí doupě“, si diváci užijú vrchovato. Čakajú ich fantastické svety plné príšer, kúziel, mágie, humoru, ale predovšetkým svojrázna partia hrdinov, ktorých si jednoducho zamilujete.

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginovi nepraje vždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručil, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom.

Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis).

ALIBI NA MIERU 2

Komédia, Francúzsko 88 minút. Povedzte áno najbláznivejšej komédii roka. Keď Greg zavesil podnikanie so zabezpečovaním alibi všetkého druhu na klinec a sľúbil svojej priateľke Flo (Élodie Fontan), že jej už nikdy nebude klamať, jeho život upadol do príjemnej rutiny. Vlastne sa stal až trochu nudným, ale nie nadlho. Všetko sa začína komplikovať, keď sa Greg rozhodne požiadať svoju vyvolenú o ruku.

Flo a jeho budúci svokrovci by radi spoznali Gregových rodičov, lenže jeho otec je tak trochu kriminálnik a mama zase hviezda erotických filmov a k tomu neznesiteľná hysterka. Navyše sú rozvedení a navzájom sa neznášajú.

Greg sa obáva, že táto „vražedná“ kombinácia môže zničiť celú svadbu. Neostáva mu preto nič iné, než opäť otvoriť agentúru Alibi na mieru a nájsť si ako posledné alibi reprezentatívnejších falošných rodičov. Situácia je zachránená, avšak len dovtedy, kým sa na svadbe neobjavia tí skutoční. Greg spanikári, rýchlo si najme falošnú nevestu a usporiada pre rodičov druhú svadbu v dome u susedov.

Pavučina lží, do ktorej sa postupne čoraz viac zamotáva, strhne lavínu šialených udalostí, trapasov a prekvapivých zvratov. A hlavne nespútaného, bláznivého humoru, ktorý divákov nenechá si vydýchnuť. Pripravte si bránice, začína sa najdivokejšia komediálna jazda tohto roka! 

MOŽNO POVIEM ÁNO

Romantická komédia, USA 95 minút. Michelle a Allen sú jeden pár. Jedného dňa sa mladí ľudia rozhodnú pozvať svojich rodičov na večeru a podeliť sa s nimi o svoj zámer uzatvoriť svadbu. Večer však vôbec neprebieha podľa plánu: ukáže sa, že rodičia sa dobre poznajú z minulosti, čo vedie k dosť protichodným názorom na plánovaný sobáš. Večer je plný zvratov a tajomstiev, ktoré prevrátia plánovanú útulnú večeru naruby.

Možno poviem áno nadväzuje na tradíciu najlepších amerických romantických komédií. Vo filme sa objavuje skutočná plejáda hviezd a esá Hollywoodu: držiteľka Oscara Diane Keaton (Lepšie neskoro ako nikdy, Annie Hall, Dámsky klub, Lepšie teraz ako nikdy, Otec nevesty), Richard Gere (Pretty Woman, Chicago, Jeseň v New Yorku, Križovatka), držiteľka Oscara Susan Sarandon (Druhá alebo prvá, Klient, Thelma a Louise, Mŕtvy muž prichádza), na Oscara nominovaný William H. Macy (Fargo, Magnólia, Hriešne noci, Hriešnici),

Ďalej sú to: Emma Roberts (My sme Millerovci, Nerve: Hra o život, American Horror Story, Vreskot 4), a Luke Bracey (Bod zlomu, G.I. Joe 2: Odveta, Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu) účinkovali už v nespočetných svetových hitoch.

ZACHRÁŇTE TIGRA

Dobrodružný film, Taliansko 94 minút. Jednej noci Balmani, malá sirota, zachráni tigrie mláďa, ktorého matku zabili bezohľadní pytliaci. Spoločne utečú a vydajú sa na dlhú cestu do odľahlého kláštora Tigrie hniezdo, ktorý Balmani považuje za najbezpečnejšie miesto pre tigrie mláďa.

Balmani a Mukti, prenasledovaní pytliakmi, sa snažia prekonať všetky nástrahy, ktoré na nich na ceste čakajú a spoločne zažiť najväčšie dobrodružstvo svojho života: skutočné priateľstvo!

IL BOEMO – Artmax film v utorok 4. apríla o 17:50

Životopisná dráma, Česko 140 minút. Mysliveček a Mozart či Il Boemo a Amadeus? Do povedomia širšej verejnosti sa Josef Mysliveček zapísal prostredníctvom romaneta Jakuba Arbesa. Ten Myslivečkovi prisúdil prídomok Il divino Boemo (Božský Čech) a podobne skreslil mnoho ďalších faktov z hudobníkovho života.

Veľmi podobne je na tom so svojím historickým obrazom aj Wolfgang Amadeus Mozart. Väčšina laickej verejnosti čerpá informácie o jeho živote zo skvelého filmu Miloša Formana Amadeus. Ten vychádza z divadelnej hry Petra Shaffera, ktorý celkom vedome nevychádzal z historických faktov.

V skutočnosti sa životy Mozarta a Myslivečka uberali cestami, ktoré sa niekoľkokrát preťali. Zo zachovanej korešpondencie máme doložených hneď niekoľko stretnutí. Prvýkrát sa Mysliveček s Mozartom stretli v Bologni v roku 1770, naposledy v Mníchove roku 1777.

V prvých rokoch sa jednalo o veľmi priateľský vzťah, keď mladý Mozart Myslivečka obdivoval a bol vďačný za skúsenosti, ktoré mu ohľadom hudobnej tvorby starší umelec odovzdával. Mysliveček sa dokonca pokúšal Mozartovi vďaka svojim konexiám zaistiť v Taliansku hudobné zákazky. To sa mu však nikdy nepodarilo, čo bol tiež dôvod neskoršieho ochladnutia jeho vzťahu s Wolfgangovým otcom Leopoldom.

Až osudovo pôsobí porovnanie trajektórií uznania Myslivečka a Mozarta. O generáciu starší Čech sa dopracoval k hviezdnemu úspechu už za svojho života. Akokoľvek sa o niečo podobné neskôr pokúšal aj mladý Mozart, nikdy sa mu na nijakej talianskej opernej scéne nepodarilo výrazne preraziť. Posmrtné osudy si však obaja umelci takmer dokonale vymenili. Zatiaľ čo z Mozarta sa po smrti stal jeden z najuznávanejších svetových autorov, Mysliveček bol na viac ako dve storočia takmer dokonale zabudnutý.

AIR – Predpremiéra v utorok 4. apríla o 19:40

Životopisná dráma, USA 112 minút. Film AIR, v hlavnej úlohe s Mattom Damonom v réžii Bena Afflecka, odhaľuje neuveriteľné spojenie, ktoré zmení budúcnosť jednej značky. A to všetko vďaka partnerstvu medzi vtedajším nováčikom a budúcou legendou Michaelom Jordanom a začínajúcou basketbalovou divíziou tenisiek Nike, ktoré so značkou Air Jordan spôsobilo revolúciu vo svete športu a súčasnej kultúry.

Dojímavý príbeh nekonvenčného tímu o stávke na jednu kartu, ktorá môže buď všetko zničiť, alebo zmeniť športové dejiny, o nekompromisnej vízii matky, ktorá vie, aká je hodnota obrovského talentu jej syna, a o najväčšom basketbalovom fenoméne všetkých čias.

PÁPEŽOV EXORCISTA – Predpremiéra v  stredu 5. apríla o 20:50

Horor, USA 105 minút. Film je inšpirovaný skutočnými poznámkami otca Gabriela Amortha, hlavného vatikánskeho exorcistu (hrá ho oskarový Russel Crowe).

Pápežov Exorcista sleduje otca Amortha pri vyšetrovaní desivého posadnutia malého chlapca a končí odhalením dávneho sprisahania, ktoré sa Vatikán celé stáročia zúfalo snaží udržať v tajnosti.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné z filmov