Nový letný fenomén: Ľahký drink s ťažkým menom COINTREAU FIZZ [kuantrófiz]

ZAUJÍMAVOSŤ
3 /

Cointreau Fizz coctail

Tohtoročné leto je v znamení ľahkosti! Spríjemnite si aj Vy horúce popoludnie miešaným nápojom s nízkym obsahom alkoholu, ktorý má výlučne prírodné zloženie.

Cointreau Fizz

Obsahuje esenciálne oleje a naopak žiadne umelé konzervanty, éčka či pridané farbivá. Horkosladký pomarančový likér je základom koktailu Cointreau Fizz [kuantrófiz], ktorého meno je síce ťažké vysloviť, no jeho ľahkosť a osviežujúca pomarančová chuť si vás získajú.

Vyskúšajte ho aj Vy! Je naozaj ľahké ho pripraviť, takže to zvládne každý a môže si tak netradičné citrusové osvieženie užiť nielen v bare, ale aj v pohodlí svojho domova.

Príjemná vyváženosť sladkej a horkej chuti pomarančov robí z Cointreau Fizz [kuantrófiz] svieži letný drink, ktorý svojou jedinečnou chuťou oslní každého. Ak pripravujete letné posedenie s priateľmi, je to ideálne ľahké a osviežujúce pitie.

Cointreau Fizz2

Osobitý francúzsky likér a fizz

Sú v ňom obsiahnuté dostupné ingrediencie, ktoré nájdete poľahky doma – limetku a sódu. Pridať je potrebné už len osobitý francúzsky likér Cointreau [kuantró]. Ten sa vyrába tradičným spôsobom už od roku 1875 a má výlučne prírodné zloženie, bez umelých konzervantov a farbív.

Cointreau Fizz [kuantrófiz] sa ľahko pije, pretože jeho chuť sa vyznačuje len jemnou arómou alkoholu a nie je potrebné ho kombinovať so sladkými limonádami. CointreauFizz [kuantrófiz] je ideálny pre každú príležitosť, do baru aj na doma, na popoludnie i na večer.

„Súčasná barová scéna sa vracia ku koreňom, najviac trendy sú ľahké, klasické miešané nápoje, ktoré oslavujú svoju renesanciu. Cointreau Fizz [kuantrófiz] v sebe spája oboje, tradičný likér, ktorý milujú barmani i zákazníci na celom svete, s čistou limetkovou šťavou a sódou. Je to elegantný a nenápadný drink, ktorý však prekvapí osviežujúcou ľahkou chuťou,“

hovorí Alfred Cointreau, ktorého rodina stojí za originálnou receptúrou aj samotným názvom likéru.

Alfred Cointreau

Ako si pripraviť ľahký drink s ťažkým menom

Už pri prvom pohľade naň je zrejmé, že je to koktail vo svojej najrýdzejšej podobe, zbavený zbytočných parádičiek. Recept je jednoduchý.

Stačí naplniť pohár ľadom pridať 4 cl Cointreau [kuantró] vytlačiť šťavu z polovice limetky a doliať 10 cl sódy. Po zamiešaní dozdobiť mesiačikmi limetky a na zdravie!

Zdroj: Andrea Devánová, Foto: Cointreau Fizz