Novoročný jazzový koncert v Robotníckom dome

KULTÚRA
0 /

Okrem Novoročného koncertu, ktorý sa uskutočnil na Námestí SNP v podaní Cimbal Brothers, pripravilo mesto Banská Bystrica na otvorenie nového roka ešte jeden koncert, tentoraz jazzový. Bude v stredu 8. januára 2020 o 18:00 hod. v Robotníckom dome.

Predstaví sa Academy Dectet, ktorý vznikol transformáciou dobre známeho Academy Big Band Orchestra. Tento koncert je tradíciou dlhoročnej spolupráce Fakulty múzických umení Akadémie umení a mesta Banská Bystrica.

Súčasťou zoskupenia sú známe osobnosti slovenskej džezovej scény ako saxofonista Martin Uherek, gitarista Michal Zápotocký, klavirista Emanuel Görči, kontrabasista Róbert Ragan ml. a hráč na bicie nástroje Peter Solárik. Academy Dectet si pravidelne prizývajú k spolupráci známe osobnosti slovenskej džezovej scény ako Matúš Jakabčic, Juraj Bartoš, Michal Motýľ, Marek Pastírik a ďalší.

Zo zahraničných hostí v minulosti vystúpil americký trubkár Adam Gaines. Tento rok si k sebe pozvali predstaviteľa mladej generácie slovenských džezmenov trubkára Michala Cálika, ktorý je absolvent džezovej katedry JAMU v Brne.

Je známy z projektov Tibor Feledi Kairos Quintet, Radovan Tariška Little Big Band, HQ&Collective či spolupráce s osobnosťami ako Peter Adamov alebo Martin Valihora. Novoročný koncert v tomto zložení je zárukou dobrej kvality a milovníci jazzu si prídu určite na svoje.

Vstup na koncert je bezplatný. Mesto s jazzovými hudobníkmi sa Vás tešia 8. januára 2020 o 18:00 hod. v Robotníckom dome.

Zdroj: Mesto BB, Foto: ilustračné