Najnovšia ponuka CINEMAX BB v ďalšom januárovom týždni zaujme

Kino
0 /

Bystrické multikino CINEMAX BB prichádza s veľmi zaujímavými filmovými novinkami aj so Schindlerovým zoznamom obohateným o predhovor režiséra Stevena Spielberga pri štvrťstoročnice uvedenia tohto nezabudnuteľného filmu. Z nasledovnej januárovej ponuky si môže vybrať každý filmový fanúšik

TRHLINA  od 24. 1. 2019

Nezamestnaný absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč, a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo, už nikdy sa nespamätal.

Igor pátra ďalej a s údivom zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý – zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Hrôzostrašných prípadov pribúda. Igor s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom preniká čoraz hlbšie a odhaľuje skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie, než akákoľvek fantázia. Vyberú sa na výpravu priamo do tribečských lesov, kde zažijú čosi vymykajúce sa chápaniu. Spočiatku nevinné pátranie sa končí tragicky. Toto tajomstvo má totiž príšerne ostré zuby.

NÁVRAT DOMOV od 24. 1. 2019

Dobrodružný rodinný film od autora bestselleru Psia duša. Bella bola len šteniatko, keď si ju Lucas adoptoval a odvtedy boli najlepší priatelia. Jedného dňa však Bella zmizne a ocitne sa vyše 600 km od svojho pána.

Láska k nemu je však silnejšia ako nepriazeň osudu a Bella je rozhodnutá sa vrátiť domov. Cestou na ňu čakajú rôzne dobrodružstvá, noví priatelia, ale aj nebezpečenstvá veľkého, neznámeho sveta…

SCHINDLEROV ZOZNAM – ARTMAX FILM len 27. 1. 2019

Pred dvadsiatimi piatimi rokmi vznikol Schindlerov zoznam, jeden z najzásadnejších filmov všetkých čias. Pri príležitosti tohto výročia sa znovu vracia do kín, doplnený predhovorom režiséra Stevena Spielberga.

Schindlerov zoznam je hlboko šokujúca, nemilosrdná dráma o nočnej more našej civilizácie – holokauste. Príbeh podľa skutočných udalostí rozpráva osudy miestami bezškrupulózneho podnikateľa Oskara Schindlera, ktorý najprv na vojne veľmi zbohatol, aby na jej sklonku obetoval všetky svoje prostriedky a svoj majetok pre záchranu 1100 ľudských životov.

Poľský Krakov 1939. Židovská obec je vystavená stále sa zvyšujúcemu tlaku zo strany nacistov. Do tejto situácie vstupuje neúspešný obchodník Oskar Schindler, člen nacistickej strany, veľký zvodca a muž, ktorý cíti, že by na vojnovom utrpení mohol veľmi dobre zarobiť.

Lacná pracovná sila v židovskom ghette zaisťuje jeho továrne na smaltované riady obrovské zisky. Lenže Tretia ríša má s jeho zamestnancami úplne iné úmysly, v nákladných vagónoch ich chce poslať do Osvienčimu. Sám Schindler možno netušil, kedy v týchto neľudských opatreniach prestal vnímať ohrozenie svojho podnikania, a kedy začal o „svojich“ židov bojovať kvôli vlastnému svedomiu.

Film Stevena Spielberga je určujúce dielo svetovej kinematografie a držiteľ siedmich Oscarov, vrátane ocenenia za Najlepší film roka a Najlepšiu réžiu.

BTS LOVE YOURSELF  – ARTMAX KONCERT len 26. 1. 2019

Zábery z úvodného koncertu svetového turné kapely BTS – LOVE YOURSELF z Olympijského štadiónu v Soule z augusta 2018, prinášajú unikátny pohľad do zákulisia koncertu, zachytávajú obrovskú energiu kapely, nasadenie a umelecké úsilie jednotlivých členov kapely.

Koncertná šnúra LOVE YOURSELF zjednotila fanúšikov po celom svete ktorí oslavujú bezprecedentný medzinárodný úspech kapely. Turné sa už zúčastnili státisíce fanúšikov po celom svete, od Ázie, cez Európu až po Severnú Ameriku a vyslúžilo si označenie: “Najžiadanejšie hudobné turné roku 2018”.

TALIANKA V ALŽÍRI  – ARTMAX OPERA len 30. 1. 2019

Predstavenie z Gran Teatre del Liceu v Barcelone „Operná komédia“ v dvoch dejstvách v talianskom jazyku na libreto Angela Anelliho.

Talianka v Alžíri – to je dôvtipná apológia ženských práv v opernom šate. Hlavná hrdinka, Isabella, ľsťou prekabáti drsného a neokrôchaného Mustafu. Rossini mal len 21 rokov, keď triumfoval s touto dvojdejstvovou komédiou, ktorá posilnila jeho postavenie právoplatného dediča komickej opery 18. storočia a výrazne prispela k rozvoju jeho vlastného hudobného jazyka.

Veľkolepé árie a očarujúce ansámbly s dych berúcou zvukomaľbou na konci prvého dejstva sú iba malou ochutnávkou z veselého menu Rossiniho gurmánskych jedál. Je to už 36 rokov, čo na scéne barcelonského divadla Liceu dozneli záverečné akordy Talianky v Alžíri. Riccardo Frizza sa vracia do orchestrálnej jamy s plejádou špičkových interpretov a žiarivé farby réžie Vittoria Borelliho zhmotňujú ducha Rossiniho hudby sršiacej vtipom.

FAVORITKA  od 24. 1. 2019

Na kráľovskom dvore nešťastnej a slabej anglickej panovníčky Anny Stuartovnej dochádza ku každodennému boju o jej vrtkavú priazeň. Usilujú sa o ňu nielen ministri a vojvodcovia, ale predovšetkým jej dve spoločníčky, Lady Sarah a komorná Abigail. Tieto dve dámy sa v dráme plnej čierneho humoru nezastavia pred ničím.

Na začiatku 18. storočia vládne Veľkej Británii kráľovná Anna (Olivia Colman), posledná z rodu Stuartovcov, ktorá sa do histórie zapísala skôr neslávne. Je plachá a prehliadaná, trpí bolestivou dnou a nie je ani veľmi vzdelaná, čo z nej činí perfektnú obeť manipulátorov.

Jej jedinou oporou v živote je lady Sarah (Rachel Weisz) a ich vzťah postupne prerastá skoro až do akej si milostnej symbiózy. Sarah sa vďaka tomu dostala do najvyšších kruhov anglickej aristokracie a za neistú kráľovnú prakticky vládne sama. Spoza kráľovninho trónu robí všetky dôležité rozhodnutia ohľadne chodu štátu.

Zároveň si svoju pozíciu ostro stráži a nikoho, kto by sa pokúsil kráľovnú ovplyvniť, k nej nepustí. Podcenila len svoju sesternicu Abigail (Emma Stone), ktorá na dvor prišla prosiť o prácu služobnej potom, čo jej rodina zbankrotovala. Sarah ju z ľútosti prijala. Netuší však, že by ctižiadostivá Abigail mohla ohroziť jej rolu kráľovninej favoritky. Zatiaľ čo Abigail vďaka svojej obľube u panovníčky rýchlo stúpa spoločenským rebríčkom, od Sarah sa začína priazeň odvracať. A to nemôže zostať bez pomsty.

Režisér Yorgos Lanthimos zrežíroval Favoritku ako svoju prvú historickú drámu po filmoch Homár a Zabitie posvätného jeleňa, ktoré sú si s jeho novinkou podobné čiernym humorom a až krutosťou jeho postáv.

„Chceli sme ukázať krutosť postáv. Spoločnosť bola rigídna a boli ste zaseknutí tam, kde ste sa narodili, takže vašou jedinou šancou bolo ovplyvňovať ľudí okolo vás,“

hovorí scenárista Toby McNamara. Film Favoritka už získal dve ceny na festivale v Benátkach a je nominovaný na päť Zlatých glóbusov.

ĽADOVÁ SEZÓNA 2 od 24. 1. 2019

Ľadový medveď Norm si na zimný spánok vôbec nepotrpí. Práve naopak. Keď sa vonku ochladí, začína pre neho a pre celú partiu jeho kamarátov zo severu tá pravá Ľadová sezóna, sezóna plná dobrodružstiev a zábavy.

Norm najprv spôsobí riadny rozruch na ceste do New Yorku, aby ho po návrate domov čakala jedna dôležitá úloha. Musí z ostatných zvierat severu postaviť hokejový tím a v jednom veľkolepom zápase zachrániť drahocenný ľad a ich ľadový domov.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné