Nádejná tenisová mlaď to môže skúsiť v TC Baseline

ŠPORT
0 /

V tenisovom klube TC BASELINE Banská Bystrica kladú dôraz predovšetkým na kvalitu tréningového procesu. Správnosť  ich cesty potvrdzuje skutočnosť, že v dosiahnutých výsledkoch sú  dlhodobo najúspešnejším banskobystrickým tenisovým klubom, čo podčiarkuje aj minuloročný historický postup tenisového družstva mužov do extraligy.

Veľká vďaka za tento primát patrí nielen hráčom klubu, ktorí sa každoročne umiestňujú na popredných priečkach celoslovenských turnajov, ale aj trénerom Marekovi Novákovi, Jozefovi Šuhajdovi, Lukášovi Neuschlovi a ďalším, ktorí svojou príkladnou prácou s deťmi posúvajú klub každým rokom ďalej. A taktiež rodičom hráčov, ktorí klub podporujú svojim prístupom a pomocou.

Nový impulz do klubového života priniesla rekonštrukcia športového areálu a výstavba pevnej tenisovej haly v roku 2015. Klub má dnes k dispozícii 3 tenisové dvorce s hard povrchom v pevnej hale, 6 antukových kurtov, šport bar, fitness centrum, tenisový shop, saunu, služby fyzioterapeuta aj maséra.

Samozrejmosťou je tenisová stena, k spestreniu tréningov je k dispozícii  pieskový kurt na plážový volejbal alebo plážový tenis. Pôsobením klubu v športovom areály BASELINE došlo k výraznému zlepšeniu podmienok prípravy hráčov, predovšetkým mládeže, a ku skvalitneniu tréningového procesu.

V TC BASELINE Banská Bystrica s tenisom začínali viacerí úspešný hráči, majstri Slovenska aj reprezentanti, ktorí v snahe o výchovu ďalšej generácie tenistov pokračujú v klube aj naďalej. Uvedomujú si finančnú náročnosť športovej prípravy detí, preto aj tento rok rozbiehajú letný projekt sponzorovanej tenisovej prípravy s názvom „Hľadáme tenisových šampiónov“.

Cieľom projektu je poskytnúť banskobystrickým deťom vo veku 4 – 6 rokov celosezónnu tenisovú prípravu. Tá bude prebiehať v skupinách po 4 deti, pričom každej štvorčlennej skupine sa bude dvakrát týždenne v hodinovom bloku venovať kvalifikovaný tenisový tréner.

Tréningy budú od konca apríla do konca septembra 2018 v tenisovom areáli BASELINE na Švermovej ulici a rodičia za túto prípravu zaplatia iba 9 €/mesiac!. Je to skvelá možnosť, ako si tenis vyskúšať a zistiť, či to bude ten pravý šport pre Vaše dieťa.

Klub poskytuje aj možnosť nezáväznej skúšky tenisových tréningov pred samotným výberom detí, ktorý sa uskutoční 12. apríla 2018 od 17:00 hod. v BASELINE. Stačí zavolať trénerovi Jožkovi Šuhajdovi na tel. 0905 393830 a dohodnúť si termíny ukážkových hodín.

 

plagat tc baseline

Zdroj: TC Baseline, Foto: ilustračné