Z majstrovstiev SR v krasokorčuľovaní mládeže bronz pre KK Iskra

ŠPORT
2 /

bronzova medaila

Minulý víkend sa stal pre klub KK Iskra opäť jedinečný. Konali sa Majstrovstvá Slovenska dievčat v krasokorčuľovaní, tentoraz v kategóriách nádejí a mladšieho žiactva. Nominácia pre dievčatá bola odmenou za celoročnú tvrdú prácu.

Majstrovstvá Slovenska

Nominované boli tieto štyri dievčatá:

Alexandra Rumanovská – Nádeje 8

Ema Hollá – Nádeje 9

Zuzana Tončíková – Nádeje 9

Alexandra Primusová – Mladšie žiačky 11

V sobotu na pravé poludnie odštartovala kategória Nádeje 8, v ktorej sa predstavila aj Alexandra Rumanovská. Krasokorčuliarka KK Iskra predviedla bezchybnú, ladnú, plynulú jazdu s „opluskovanými“ piruetami, po ktorej jej na tvári žiaril obrovský úsmev. Po menšom vykonzultovaní s hlavným rozhodcom Saške pridelili 25,87 bodov a umiestnila  sa na 3. mieste. Na krku jej visela bronzová medaila. Saška zároveň obhájila bronz z minuloročných majstrovstiev Slovenska.

Popoludní nasledovali jazdy v kategórii Nádeje 9, kde sa predstavili dve krasokorčuliarky KK Iskra. Ako prvá predviedla svoju jazdu Zuzka Tončíková. Veľmi sa snažila a chuť skočiť dvojitého salchowa bola taká silná, že po páde ju to trošku sklamalo, ale  bojovala ďalej a vykorčuľovala si 20,41 bodov (14.miesto).

Po nej vykorčuľovala Emka Hollá. Tá zaradila do svojej voľnej jazdy prvýkrát dvojitého flipa.       A oplatilo sa. Skočila ho krásne. Dokonca sa objavil aj úsmev na tvári. Za svoju jazdu získala 25,98 bodov, čo bol jej osobný rekord a tak sezónu 2017/2018 ukončila 8. miestom.

V nedeľu bola na rade kategória mladšie žiačky 11, v ktorej klub reprezentovala  Alexandra Primusová. Tréma, strach, obavy z očakávaného výsledku, alebo veľká túžba po dokonalej jazde Sašku asi premohli. Za svoju jazdu získala 25,98 bodov čo stačilo na 14. miesto.

Športový klub KK Iskra

j´Je registrovaný ako občianske združenie. Zaoberá sa výchovou mladých talentovaných krasokorčuliarov už od predškolského veku. Krasokorčuľovanie má v Banskej Bystrii bohatú históriu a tradíciu. Vo svojej činnosti sa zameriavame na oblasť výchovy mladých talentov, ako aj organizovania krasokorčuliarskych súťaží na vysokej športovo – spoločenskej úrovni.

Tréningy mladých krasokorčuliarov sú zamerané na postupný komplexný rozvoj krasokorčuliarskych schopností. Pretekár v tréningovom procese robí nácvik prvých základných krokov krasokorčuliarskej abecedy, až po náročné prvky vrcholového pretekára.

Tréningový proces je zameraný aj na všestranný rozvoj pohybových činností, celkovú fyzickú odolnosť a pripravenosť. Pretekári sa zúčastňujú súťaží v rôznych vekových kategóriách na celoštátnej i medzinárodnej úrovni.

 

Zdroj: (rj) a KK Iskra, Foto: klub a ilustračné