Koncert, ktorý treba zažiť: Polemic a Medial Banana v Banskej Bystrici

KULTÚRA
0 /

Polemic a Medial Banana, dve ikony slovenského ska a reggae, spájajú sily a na jar 2020 vyrážajú na spoločné klubové turné. V piatok 6. marca o 19:00 hod. vystúpia na koncerte v banskobystrickom Urban Spote.

Spojenie týchto kapiel bolo jedným z vrcholov festivalu Uprising, kde po prvý raz predstavili svoju nadčasovú hymnu “Staré časy”, ktorá odštartovala celú túto spoluprácu a aj pomenovala pripravovanú jarnú tour.

Počas veľkolepej spoločnej show odohrajú obe kapely svoje najväčšie hity, ale predstavia aj nejaké novinky z pripravovaných albumov. Všetko v znamení vzájomného rešpektu, ktorý medzi oboma skupinami vládne. Fanúšikovia sa môžu pripraviť  na veľký koncertný zážitok.

Klubové turné Medial Banana a Polemic, ktoré nesie názov ich spoločnej skladby,  odštartovalo 13. februára 2020 vo vypredanom Lucerna Music Bar v Prahe. „Staré časy“ si kapely zahrali spolu na minuloročnom festivale Uprising.

Ako hovorí trubkár a spevák kapely Polemic Peter Opet, počas spoločného koncertu s Medial Banana hralo na pódiu štrnásť muzikantov. A s čím prídu do Banskej Bystrice?

„My už sme sa prehupli cez tridsiatku, ale nikomu to nehovorte! Cítime sa stále mlado a baví nás hrať a tvoriť ako zamlada. Preto prinesieme energickú tanečnú šou plnú pozitívnych vibrácii, hitov aj novších skladieb a spojení pesničiek, ktoré vznikli len pre tento špeciálny program. Vylisovali sme aj naše staršie a dlhšie nedostupné albumy, takže máme so sebou na koncertoch aj kompletnú diskografiu na CD plus jeden vinyl. Návštevníci koncertov sa rozhodne majú na čo tešiť a my sa tešíme na nich,“

povedal Peter Opet.

Na koncerte zahrajú dvaja bubeníci, dvaja klávesáci, traja gitaristi a samozrejme nebudú chýbať ani dychové nástroje a spev. Koncert „Staré časy tour 2020 v Urban Spote začína v piatok 6. marca  o 19:00 hod. Vstupenky: http://bit.ly/mb-plmc-bb-2020

Autor: (dem), Foto: ilustračné