Júnové filmové novinky v banskobystrickom multikine CINEMAX BB

Kino
0 /

debbina1

Ak navštívite CINEMAX BB začiatkom júna, môžete si vybrať z viacerých filmových noviniek vrátane originálneho baletu. Prinášame Vám aktuálny prehľad najnovších júnových filmov.

DEBBINA 8 od 7. 6. 2018

5 rokov, 8 mesiacov a 12 dní…Presne tak dlho plánovala Debbie Ocean (Sandra Bullock) najväčšiu lúpež svojho života.

A presne vie, čo musí spraviť – zostaviť tím z najlepších expertiek vo svojom odbore. Spolu s parťáčkou Lou Miller (Cate Blanchett) získali do svojej skupiny – šperkárku Amitu (Kaling), pouličnú podvodníčku Constance (Awkwafina), najlepšiu priekupníčku na kradnutý tovar Tammy (Paulson), hackerku Nine Ball (Rihanna) a módnu dizajnérku (Bonham Carter).

Cieľ je jasný – $150 miliónov dolárov v diamantoch – presne tých, ktoré budú na krku svetoznámej herečky Daphne Kluger (Hathaway) a tá bude stredobodom pozornosti najväčšej udalosti roka, bál MET Gala.Vo filme DEBBINA 8 si tiež zahrá James Corden ako vyšetrovateľ poistnej udalosti a Richard Armitage v úlohe nič netušiaceho spoločníka Daphne Kluger na bále roka.

GHOST STORIES od 7. 6. 2018

Skeptický profesor Phillip Goodman sa zaoberá vyvracaním nadprirodzených udalostí. Do rúk sa mu ale dostanú tri nevysvetliteľné prípady a vo chvíli, keď ich začne riešiť, sa sám dostane do desivej hororovej špirály.

ARTMAX BALET – LABUTIE JAZERO len 12. 6. 2018

Labutie jazero má v repertoári Kráľovského baletu výsostné postavenie už od roku 1934. V tohtoročnej sezóne bude uvedená nová inscenácia doplnená o choreografiu Liama Scarletta, ktorý síce zostal verný pôvodnému tvaru Petipa a Ivanova, ale spolu so svojim dlhoročným kolegom, výtvarníkom Johnom Macfarlanom, tento klasický balet vníma novými očami.

Princ Siegfried pri love objaví kŕdeľ labutí. Jedna z nich sa premení v dievča, Odettu, ktorej krása princa úplne uchváti. Je však začarovaná, a preto sa v ľudskej podobe môže zjavovať iba v noci. Labutie jazero bola Čajkovského prvá baletná kompozícia. Dnes sa teší povesti najobľúbenejšieho a najlepšieho klasického baletu všetkých dôb, ale pri premiére v roku 1877 prekvapivo prepadlo.

Až vďaka inscenácii z roku 1895, ktorú vytvorili Marius Petipa a Lev Ivanov, sa Labutie jazero stalo nielen neoddeliteľnou súčasťou baletného sveta, ale aj všeobecného kultúrneho dedičstva. Úspech diela nepramení len z Čajkovského vzletnej a symfonicky nespútanej hudby, ale aj z radikálneho kontrastu medzi scénami z kráľovského paláca v choreografii Mariusa Petipy a lyrickými výjavmi pri jazere, ktorých autorom je Lev Ivanov.

ARTMAX FILM – LEKCIA len 13. 6. 2018

Film sa odohráva jedno leto, v meste blízko Marseille, ktoré bolo kedysi známym prístavom, ale pred 25. rokmi ho zavreli. Práve tu sa odohráva workshop pre 7 mladých ľudí. Pod dohľadom úspešnej spisovateľky Olivie Dejazet, sú účastníci požiadaní, aby napísali fikciu noir, prepojenú na priemyselnú minulosť ich rodného mesta.

Lekciu po lekcii začne jeden z nich – chlapec menom Antoine – budiť pozornosť svojou provokáciou, agresiou a odporom voči každému, vrátane Olívie. Napätie sa zvyšuje, keď číta jeho príbeh o masovej vražde očami páchateľa, ktoré mu až podozrivo dobre rozumie.

DETSKÉ KINO – LEO DA VINCI: MISIA MONA LÍZA len 9. a 10. 6. 2018

Mladý Leonardo je kreatívny a odvážny chlapec, ktorý svojimi vynálezmi neustále prekonáva zákony fyziky. Pri ich testovaní v praxi mu trpezlivo pomáhajú verný kamarát Lorenzo a Leova tajná láska, očarujúca Líza. Keď však požiar zničí všetok majetok jej otca, zaľúbený Leo sa v snahe pomôcť im, vydáva hľadať stratený poklad na tajuplný ostrov Montecristo.

Nie je však jediný, kto verí, že s použitím svojich jedinečných vynálezov ho dokáže získať. Na svojej odvážnej ceste stretáva ďalších priateľov i nepriateľov a tak sa postupne odkrýva príbeh plný prekvapení, dobrodružstiev a najmä vynaliezavosti.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

 

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné