Fotografická súťaž na polepy sklenených stien na autobusovej stanici

SPRÁVY
4 /

Pri príležitosti vytvorenia návrhov pre polepy sklenených stien na autobusovej stanici v Banskej Bystrici organizuje spoločnosť DOMO GLASS s. r. o. fotosúťaž pre amatérskych aj profesionálnych fotografov. Víťazným autorom poskytne mediálny priestor na autobusovej stanici v podobe sklenených stien, kde zveční  talent autorov v spojení so silou okamihu a krásami Banskej Bystrice či okolia.

Výber 12 originálnych fotografií s atmosférou

Predstavou spoločnosti DOMO GLASS je sériou fotografii na nástupištiach autobusovej stanice podporiť turizmus a zvýrazniť krásy Banskej Bystrice a okolia, kultúrne a historické pamiatky a prírodnú scenériu.

„Ukážte nám svoju vlastnú predstavu, aké momentky by ste si vedeli vy predstaviť na autobusovej stanici. Možno aspoň jedna sklenená plocha bude patriť vám,“

vyzýva DOMO GLASS  záujemcov o zapojenie sa do súťaže.

Zapojiť sa do súťaže môže prakticky každý fotograf

Fotografie budú tlačené na sklo, preto je dôležité, aby spĺňali pomerne prísne podmienky, čo sa týka kvality fotografie (rozlíšenia, veľkosti). Hoci aj na mobilných telefónoch je možné urobiť peknú fotografiu, ich kvalita pravdepodobne nebude dostatočná, aby sa mohli predložiť investorovi ako vhodné.

„Uprednostňujeme fotografie s atmosférou, kde sa naplno prejaví autorov talent. Fotografie bez výraznej úpravy, so zachovaním prirodzených farieb. Fotografie, na ktorých sú zachytené krásy Banskej Bystrice a širšieho okolia,“

uvádza DOMO GLASS s tým, že sklenené steny na nástupištiach sú v dvoch veľkostiach: 4000 x 2450 mm a 6000x 2450 mm.

Portfólio treba poslať do 29. februára 2020

Posielať fotografie môžete na mailovú adresu jan.durco@domoglass.sk. Do predmetu mailu napíšte Fotosúťaž Ukáž svoj talent a meno autora fotografii. Je veľmi dôležité, aby boli fotografie v najvyššej možnej kvalite, aby sa mohlo vyhodnotiť ich použitie pri tlači na sklo. Je preto vhodné využiť externé úložiská.

„Zároveň by sme vás chceli požiadať o šírenie tejto myšlienky medzi kolegami a známymi, aby sme zhromaždili čo možno najviac pekných fotografií, nech je z čoho vyberať. Pred kvantitou však uprednostňujeme kvalitu fotografii,“

dodáva DOMO GLASS.

Uzávierka prijímania súťažných fotografií  je do 29. februára 2020. Víťazné fotografie s podpisom autora budú umiestnené na sklenených stenách medzi nástupišťami autobusových zastávok autobusovej stanici v Banskej Bystrici.

Podmienky pre zapojenie fotografií  do výberu

  • súhlasíte so zapojením do fotosúťaže;
  • súhlasíte s umiestnením vašej fotografie na sklenenej stene na autobusovej stanici v Banskej Bystrici bez nároku na priamu odplatu (odmenou bude umiestnenie vašej fotografie s podpisom, uverejnením autora, čím získate hodnotný mediálny priestor);
  • minimálne rozlíšenie 300 dpi, vhodné pre tlač;
  • landscape formát fotografie;
  • minimálne rozmery buď 4701×3002 px alebo 7069×3002 px (sklenené steny na zástavkách sú v 2 rozmeroch, ako bolo uvedené vyššie).

Viac informácií získate na https://domo.glass/sk/obsah/22-fotosutaz-polepy-sklenenych-stien-as-bb.

Autor: (dem), Foto: DOMO GLASS a redakčné