Film s audio komentárom Tábor padlých žien v knižnici

Kino
0 /

Verejná knižnica Mikuláša Kováča pozýva verejnosť na pravidelné kino premietanie filmu ošetreného audio komentárom v pondelok 13. mája 2019 o 13:30 hod. vo svojej pobočke na Fončorde, Jilemnického ulica 48.

Tábor padlých žien 

VKMK v Banskej Bystrici uvedie film Tábor padlých žien v  réžii Laca Halamu z roku 1997. Audio komentár pripravil  Karol Trnka. Vstup je voľný.

Tábor padlých žien, dráma Slovensko, 1997, 99 min., réžia: Laco Halama, predloha: Anton Baláž (kniha), scenár: Anton Baláž, kamera: Zoltán Weigl, hudba: Rudolf Geri

Hrajú: Juraj Kukura, Dana Dinková, Hana Gregorová,  Mahulena Bočanová, Henrieta Mičkovicová, Štefan Kvietik, Oldřich Vízner, Jozef Vajda, Marta Sládečková, František Kovár, Andrej Mojžiš, Alfréd Swan, Vlado Černý, Ľudmila Swanová, Stanislav Pitoňák, Erik Peťovský, Ján Mistrík, Igor Šebesta, Ivan Petrovický, Dobrota Nováková a ďaší.

Filmový tragikomický príbeh z obdobia 50 –tych rokov, kedy sa v pracovných táboroch nazhromažďovali „protispoločenské živly“, aby tu prešli procesom prevýchovy na uvedomelých občanov. To je aj osud bratislavských prostitútok Ich osobné osudy a drámy v tomto bizarnom prostredí nadobúdajú dramatické rozmery, kedy zápasia o svoju ľudskú dôstojnosť.

Autor: (dem), Foto: ilustračné