Film Piata loď s audio komentárom vo VKMK na Fončorde

KULTÚRA
0 /

lod4

Verejná knižnica Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici pozýva v pondelok  19. marca 2018 o 14:00 hod. filmových  priaznivcov na marcové kino premietanie filmu ošetreného audio komentárom. V pobočke na Jilemnického 48 to bude film Ivany Grófovej Piata loď.

Piata loď 2017, Slovensko, Cesko Maďarsko 

Réžia: Ivana Grófová, senár: Ivana Grófová a Marek Lešták, kamera: Denisa Buranová, hudba: Matej Hlaváč.

Hrajú:  Vanessa Szamuhelová, Matúš Bačišin, Katarína Kamencová, Johanna Tesařová, Martina Sľúková.

Film Ivety Grófovej „Piata loď“ je rodinná dráma, ktorá vznikla na motívy úspešného rovnomenného románu Moniky Kompaníkovej. Odvíja sa od skutočnej udalosti, ktorá sa stala v Čechách, keď dvanásťročné dievča Jarka za zvláštnych okolností ukradne dve maličké batoľatá a spolu s kamarátom Kristiánom sa o ne starajú v záhradnom domčeku, napĺňajúc svoj vlastný detský svet inak, ako vo svojich rodinách.Audio komentár zabezpečuje  Karol Trnka, n. o. Vstup na premietanie je voľný pre všetkých.

Piata loď mala svetovú premiéru 12. februára 2017 na prestížnom filmovom festivale Berlinale, kde získala 1. cenu – Krištáľového medveďa za najlepší film v sekcii Generation Kplus. Do slovenských kín prišiel film s označením 12+ a podtitulom: „Každé dieťa môže byť na chvíľu dospelé a každé mesto môže mať na chvíľu more.“.

Autor: (dem), Foto: ilustračné