Festival Fubaby prináša výhodné festivalové pasy

KULTÚRA
2 /

No name

Fubaby alebo Festival umenia a dizajnu Banská Bystrica sa odohráva každoročne v Banskej Bystrici. Už šesť rokov zahŕňa svetových umelcov rôznych kategórií od hudby, cez výtvarníctvo až k divadlu. A siedmy ročník, ktorý sa odohrá 18. – 24. júna 2018,  bude priam prelomový.

Asi najdôležitejšou novinkou, ktorú si pre Vás tento rok Fubaby festival pripravil, sú festivalové pasy. Máme dva typy: Celotýždňový Fubaby pas a Amfiteátrový Fubaby pas.

Fubaby pas je jednoduchý, zahŕňa všetko. Jednotné vstupné na všetky akcie na všetkých miestach, ktoré festival ponúka. Fubaby bude preplnené najrôznejším programom, množstvom vystúpení, hudobných, divadelných, ale aj výtvarníckych, kde uvidíte umelecké diela vznikať priamo pred vašimi očami. Zahŕňa najväčšie koncerty na amfiteátri, ale aj na ďalších miestach, worskhopy, prednášky, detský program, folklór, divadlá aj Hip-hopový večer v Urban Spote a iné.

Fubaby je najrozmanitejší festival na Slovensku a svojou cenou patrí aj medzi tie najlacnejšie. Za 58 eur máte k dispozícií umelecké a kultúrne zážitky celý týždeň priamo v Banskej Bystrici. To je v prepočte len čosi málo vyše ôsmich eur za deň.

V prípade, že Vám čas nedovoľuje ostať celý čas na festivale, ale máte radi koncerty a žúry, je tu aj alternatíva v podobe Amfiteátrového Fubaby pasu, ktorý Vám umožní vstup na všetky akcie na amfiteátri. Teda celé dni plné hudby rôznych kapiel vyvrcholené našimi headlinermi.

Keďže zámerom organizátorov je, aby si festival užilo čo najviac ľudí, prinášajú tento rok novinku v podobe Hip – hopového večera v známom Urban Spote, kde sa predstavia veľké mená slovenského Hip-hopu. Sú nimi rapper SuverenoMajk Spirit spolu s už legendárnou H16.

Keďže sa stále ešte plní lineup, budú Vás organizátori neustále informovať o nových prírastkoch do festivalu.

Napríklad, že už od 1. marca je spustený predaj samostatného koncertu Jozefa Hollého a band vo Fubabývačke a že po koncerte Kristíny sa budú môcť návštevníci amfiteátra dňa 23. júna ďalej zabávať so skupinou Kmeťoband.

Spolu s organizátormi veríme, že festival bude skvelým štartom do tohtoročného leta a odnesiete si z neho množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

 

Fubaby_2018_amfik_web

Zdroj: Fubaby, Foto: ilustračné