Do decembra vstupuje CINEMAX BB s ďalšími filmovými premiérami

Kino
0 /

Na začiatku decembra prichádza multikino CINEMAX BB s novými filmami, ktoré sa oplatí vidieť. Prinášame vám ich prehľad od štvrtka 1. decembra 2022 aj s video ukážkami.

PRINCEZNÁ ZAKLIATA V ČASE 2

Fantasy rozprávka, Česká republika 134 minút. Príbeh plný nádeje, lásky, kúziel a alchýmie: to všetko je Princezná zakliata v čase 2. Po veľmi úspešnej prvej časti (ČSFD 72 %), o ktorej bolo počuť ako o „českom Harry Potterovi“ prichádza pokračovanie.

Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku.

Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom.

Amélia spolu so svojimi nerozlučnými priateľmi princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princom Jánom z Calderonu (Marek Lambora) cestuje do magického mesta Ayra, kde sídli Spolok alchymistov, ktorý prisahal chrániť mágiu. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci.

SUPERŽENA

Komédia, Slovenská republika 108 minút. Šesť chlapov – scenáristov dostalo zadanie napísať filmovú poviedku na tému: ako si predstavuješ superženu?

Táto nevyčerpateľná studnica ženského sveta dostáva cez scenáristov až nečakane prekvapivé zápletky a vyznenia. Stretávame sa so ženami v rôznych situáciách, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné s predstavou ženy v superlatívoch a o to sú poviedky prekvapivejšie…

KEĎ PREHOVORILA

 

Dráma, USA 129 minút. Predlohou filmovej drámy Keď prehovorila, je rovnomenná kniha novinárok Jodi Kantor a Megan Twohey z denníku New York Times, ktoré odhalili a zverejnili prípady zneužívania a sexuálneho obťažovania žien filmovým producentom Harveym Weinsteinem.

Príbeh dokumentuje snahu obidvoch novinárok nájsť a primať prehovoriť aspoň jednu z obetí, bez toho aby tušili, akú lavínu tým spustia a aký unikátny príbeh im rastie pod rukami.

PLASTIC SYMPHONY

 

Dráma. Slovensko, Česká republika a Poľsko  87 minút. Film o malých veciach vo veľkom svete.

Nový film oceňovaného slovenského režiséra Juraja Lehotského (Slepé lásky, Zázrak, Nina) rozpráva príbeh dvoch bratov, ktorí si zvolia odlišnú cestu za šťastím. Snímka s názvom Plastic Symphony mala koncom novembra svetovú premiéru na prestížnom festivale Black Nights Tallinn.

Hlavný hrdina Matúš (Bartosz Bielenia) je talentovaný hudobník, ktorý však svoju sľubne sa rozvíjajúcu kariéru zanechal, keď mu ochorela adoptívna mama. Po jej smrti ostali s nevlastným bratom Dávidom (Vojtěch Zdražil) sami a na živobytie si privyrábajú vo Viedni ako pouliční umelci. Spolu hrávajú na veľkom kontrabase tak, že Matúš stláča struny a Dávid ťahá slák.

Roztomilé a v niečom veľmi osobné predstavenie zabáva okoloidúcich, Matúša však zožiera túžba po niečom väčšom. Chcel by sa stať slávnym, rešpektovaným hudobníkom, získať obdiv a uznanie. Splniť tento sen by mu mohol pomôcť bývalý spolužiak Albert (Sabin Tambrea), ktorý Matúšovi otvorí dvere do „lepšieho“ sveta.

Cesty dvoch bratov sa rozchádzajú. Dávid sa spriatelí s mladou ošetrovateľkou Lenkou (Judit Bárdos), ktorá ho privedie do domova pre seniorov, kde mladý muž nachádza svoj zmysel života. Dávidova schopnosť rozveseliť starých a chorých ľudí robí šťastnými ich aj jeho samotného.

Na rozdiel od neho Matúš napriek úspechu šťastie nenachádza. Pomaly zisťuje, že šťastie je stav mysle a skrýva sa v malých veciach. Začína si uvedomovať, že život nie je iba o nás, ale aj o tých, pre ktorých žijeme…

ZABUDNUTÁ ZEM – Artmax film

Dráma, Dánsko 133 minút. Koncom 19. storočia prichádza na Island dánsky kňaz, aby v odľahlej časti ostrovného štátu postavil kostol a fotografoval ľudí. Čím viac času strávi v krajine s drsným počasím a v uzavretej komunite, tým viac sa jeho pôvodné poslanie stáva morálne a nábožensky náročným.

Film dánskeho režiséra Hlynura Pálmasona mal svetovú premiéru na najprestížnejšom filmovom festivale kategórie „A“ v Cannes, kde bol zaradený do súťažnej sekcie Un Certain Regard.

Pálmasonov predchádzajúci film Biely biely deň sa premietal aj v Cannes a jeho film Zimní bratia získal celkovo štyri ocenenia na jednom z najprestížnejších filmových festivalov na svete, na Medzinárodnom filmovom festivale v Locarne v kategórii „A“.

Po Cannes bol Pálmason s filmom Zabudnutá zem uvedený na mnohých medzinárodných festivaloch po celom svete, od Mníchova po Sydney.

NCT DREAM THE MOVIE: IN A DREAM – Artmax koncert 3. decembra o 18:00

K-pop, Južná Kórea 125 minút. K-popový sen NCT Dream sa ukáže prvý raz vo filme aj v slovenských kinách.

K-pop už dávno prekročil hranice domácej Južnej Kórey a stal sa celosvetovým fenoménom. Milióny fanúšikov sledujú každý krok svojich chlapčenských a dievčenských idolov, u ktorých nie je podstatná len samotná hudba, ale aj ich rozpoznateľné osobnosti, opulentná vizuálna stránka každej skupiny a perfektné tanečné vystúpenie.

Do filmového sveta teraz premiérovo vstupuje chlapčenská k-popová skupina NCT Dream s filmom NCT THE MOVIE: In A DREAM. Na plátnach slovenských kín sa objaví len 3. decembra 2022 v kinách CINEMAX po celej republike.

NCT Dream sú jednou zo štyroch podskupín dvadsaťtričlennej „jednotky“ NCT, ktorú v roku 2016 založila spoločnosť SM Enterteinment. Samotní NCT Dream sú v poradí tretí a vznikli so zámerom vytvoriť zostavu muzikantov v teenagerskom veku – v Kórei teda maximálne do 20 rokov.

Pôvodne teda mali členovia po dosiahnutí tohto veku formáciu opustiť, ale nakoniec vplyvom úspechu tejto zostavy sa členovia NCT Dream nemenia. V súčasnej dobe NCT Dream tvorí Mark, Renjun, Jeno, Haechan, Jaemin, Chenle a Jisung.

Snímok NCT THE MOVIE: In A DREAM vznikol počas ich druhého samostatného dychberúceho koncertu NCT DREAM TOUR THE DREAM SHOW2: In A DREAM, ktorý sa uskutočnil na legendárnom Olympijskom štadióne, najväčšom štadióne v Južnej Kórei a vysnenej koncertnej lokalite všetkých hudobníkov.

Koncertná udalosť, ktorú by si na plátnach kín fanúšikovia kapely a K-popu nemali nechať ujsť, obsahuje tiež zábery zo zákulisia, exkluzívne rozhovory s muzikantmi a ich vízie do budúcnosti, akú si členovia kapely predstavujú mimo pódium. Vychutnajte si aj vy pôsobivý triumfálny moment, ktorý sedmičku mladých chlapcov zachytáva na ceste k vrcholu.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné z filmov