Bystrica bude opäť bojovať proti rasizmu tancom

KULTÚRA
0 /

Najbližší víkend bude vďaka Tanečnému klubu Element patriť tancu a jedinečnému projektu, ktorého cieľom je vzdelávať deti a mládež bez ohľadu na vek, rasu, pohlavie, či sociálne zaradenie.

Vďaka projektu Tancom proti rasizmu tak budú mať krajšie Vianoce nielen deti z okolitých detských domovov, ale i tanečníci z celého Slovenska. Projekt sa uskutoční v Banskej Bystrici už po ôsmykrát. Organizátori sa ale po prvý raz rozhodli zorganizovať dvojdňové podujatie a jeho termín presunúť na predvianočné obdobie.

Kým novinka podujatia – Vianočná šou spojená so súťažou sa uskutoční už v piatok, 13. decembra, ostatné a tanečníkom známejšie časti projektu prebehnú o deň neskôr.

„Tradičným konceptom podujatia sú tanečné workshopy, ktoré sú pre všetkých zúčastnených zadarmo. Myšlienka projektu dostáva nový rozmer práve v predvianočnom čase, kedy máme možnosť obdariť deti z detských domovov, ktorým sa nedostáva toľko možností vycestovať za tanečným vzdelaním,”

informuje o podujatí súčasná vedúca tanečného klubu Simona Abrahámová.

Lektormi workshopov, ktoré sa uskutočnia v Divadle Štúdio tanca 14. decembra medzi 9:00 a 12:00 hod., budú Majka Berkyová z lokálnej skupiny G-Fam a tanečníci Chilli a Otec Mirec.

V popoludňajších hodinách si budú môcť prihlásení tanečníci zmerať sily v tanečných súbojoch, v ktorých súťažia o vecné ceny a sumu 400 €. Battle sa uskutočnia od 13:00 hod. v lokálnom Klube 77. Podujatím bude sprevádzať moderátor Otec Mirec a za DJ-ským pultom bude opäť stáť DJ Shimo.

Zdroj: Romana Dorotovičová , Foto: ilustračné